Budimex ma umowy warunkowe na budowę biurowców Libra za 104,5 mln zł netto

Spółka budowlana Budimex podpisała dwie warunkowe umowy ze spółką Palatium na wybudowanie zespołu biurowego Libra Center składającego się z dwóch budynków o wartości całkowitej 104,5 mln zł netto, poinformował Budimex w czwartek.

"Umowy mają charakter warunkowy. Obowiązują od dnia ich podpisania, jednakże wejdą w życie w dniu, w którym Inwestor poinformuje Wykonawcę, że umowy wchodzą w życie. W przypadku umowy na Etap I (budowa budynku A), jeżeli dzień wejścia umowy w życie nie nastąpi w ciągu 120 dni od daty podpisania umowy, umowa wygasa. W przypadku umowy na Etap II (budowa budynku B), jeżeli dzień wejścia umowy w życie nie nastąpi w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy, umowa wygasa" - czytamy w komunikacie.

Budimex podał, że wartość umowy na etap I to 44,39 mln zł netto, a na etap II to 60,11 mln zł netto
"Termin rozpoczęcia robót: po wejściu umów w życie, w terminie 3 dni od przekazania placu budowy. Termin zakończenia robót: 15 miesięcy od dnia wejścia umów w życie" - czytamy w komunikacie.

Spółka Budimex miała 173,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 93,61 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3289,87 mln zł wobec 3274,25 mln zł rok wcześniej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.