Awbud będzie pracował przy budowie biurowców GPP Business Park

Goeppert - Mayer w Katowicach

Górnośląski Park Przemysłowy wybudował najnowocześniejszy w Katowicach biurowiec Goeppert-Mayer. W 2015 r. mają być gotowe dwa bliźniacze budynki. Firma Awbud odpisała właśnie wart 7,4 mln zł kontrakt na zrealizowanie części prac budowlanych.

Dwa nowe biurowce GPP będą nosić nazwy Otto Stern i Kurt Alder – od dwóch śląskich naukowców z dziedzin nauk ścisłych, fizyki i chemii. Oba będą mieć po ok. 8 tys. mkw. powierzchni i będą równie inteligentne i energooszczędne jak Goeppert-Mayer, oddany do użytku w 2012 r.

Firma Awbud podpisała właśnie ze spółką Spec Bau kontrakt na zrealizowanie części prac w ramach rozbudowy GPP. – Przedmiotem umowy jest kompleksowe wykonanie robót żelbetowych w ramach budowy drugiego i trzeciego budynku biurowego kompleksu GPP Business Park, wraz z garażem podziemnym, miejscami postojowymi, pomieszczeniami technicznymi, infrastrukturą techniczną i drogową oraz zagospodarowaniem terenu dla inwestycji zlokalizowanej przy ul. Konduktorskiej w Katowicach – poinformował giełdowy deweloper w komunikacie. Awbud otrzyma za zrealizowanie prac kwotę 7,4 mln zł powiększoną o podatek VAT.

Goeppert - Mayer, pierwszy biurowiec który powstał w ramach kompleksu GPP Business Park, dostał międzynarodowy certyfikat BREEAM. Jego budowa kosztowała 39 mln zł, generalnym wykonawcą był Spec Bau Polska. W obiekcie zastosowano innowacyjny system trigeneracji, polegający na jednoczesnej produkcji energii elektrycznej, cieplnej i chłodniczej oraz szereg ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. W efekcie zużycie energii jest w nim o ok. 50 proc. niższe, niż w typowych biurowcach tej klasy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.