Warsaw Spire ma pierwszego najemcę

Warsaw Spire.

Kompleks biurowy Warsaw Spire, realizowany przez Ghelamco Poland, zyskał pierwszego najemcę. Frontex – Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej, wynajęła 14 600 mkw. powierzchni w budynku B.

W Warsaw Spire znajdzie się główna siedziba Agencji. Umowa najmu została podpisana na 10 lat. Frontex jest agencją działającą w ramach Unii Europejskiej, której priorytetowym działaniem jest zintegrowane zarządzanie granicami zewnętrznymi Unii Europejskiej. Od momentu powołania do życia w roku 2004 agencja koordynuje pracę operacyjną straży granicznych państw UE, rozwija system edukacji dla pograniczników oraz prowadzi badania nad nowymi technologiami, które mogą być wykorzystane w kontroli granic.
Warsaw Spire to kompleks biurowy, który tworzą budynek wieżowy o wysokości 220 metrów oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące (B i C). Łącznie trzy budynki dostarczą na stołeczny rynek około 100 000 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja powstaje w kwartale ulic Grzybowska, Łucka, Towarowa i Wronia. Realizacja Warsaw Spire rozpoczęła się w połowie 2011 r. a Frontex rozpocznie przygotowywanie nowego biura we wrześniu 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.