Pierwsi najemcy w Konstruktorska Business Center

Konstruktorska Business Center, Warszawa.

Pierwszymi najemcami obiektu handlowo-biurowego Konstruktorska Business Center w Warszawie są spółki OTIS i Carrier należące do Grupy United Technologies Corporation (UTC). Najemcy zajmą powierzchnię ok. 2300 mkw.Umowa z właścicielem budynku, firmą HB Reavis, została zawarta na ponad 10 lat.

Firma HB Reavis, będąca deweloperem i właścicielem biurowca, który powstaje u zbiegu ulic Konstruktorskiej i Suwak, na warszawskim Służewcu podpisała umowę ze spółkami z Grupy United Technologies Corporation (UTC). Firma OTIS jest producentem dźwigów, schodów i chodników ruchomych oraz innych systemów transportu poziomego, natomiast Carrier, to  producent energooszczędnych urządzeń klimatyzacyjnych, grzewczych oraz chłodniczych. Najemcy zajmą powierzchnię ok. 2 300 mkw. znajdującą się na 2 piętrze. W procesie negocjacyjnym najemców reprezentowała firma doradcza CBRE, która jest globalnym doradcą UTC w zakresie administrowania portfelem nieruchomości. Obecnie prowadzone są rozmowy odnośnie dodatkowej powierzchni najmu o łącznej wielkości ok. 500 mkw. dla innych spółek z Grupy UTC.

Obiekt Konstruktorska Business Center o funkcjach handlowo-biurowych klasy A będzie miał ponad 48 000 mkw. powierzchni najmu. Biurowiec KBC będzie dysponował powierzchnią piętra biurowego liczącą 7 341 mkw. Budynek, który jest w trakcie precertyfikacji BREEAM, został zaprojektowany z dbałością o środowisko naturalne. Będzie zasilany wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł (farmy wiatrowe), a do dyspozycji najemców w dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym na 1050 pojazdów, będą 33 stacje ładowania samochodów elektrycznych. Do dyspozycji najemców będą również m.in.: restauracja, kawiarnia, kiosk, oraz bankomat.

Budowa tego sześciopiętrowego obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku, a jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2013. Projekt architektoniczny wykonała pracownia Epstein.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.