Pierwsi najemcy budynku Proximo

Proximo

Firma Hines Polska podpisała pierwsze umowy wynajmu powierzchni usługowo-handlowej w budynku biurowym Proximo, zlokalizowanym u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej. Umowy zostały zawarte na okres pięciu lat i dotyczą prawie 700 mkw. powierzchni. Salon fryzjerski Jean Louis David oraz kawiarnia Green Caffe Nero zajmą powierzchnię na parterze, natomiast lokal gastronomiczny Olimp rozpocznie swoją działalność na 1. piętrze budynku.

W procesie negocjacji właściciela Proximo reprezentowała firma doradcza Colliers International. Pierwsi najemcy Proximo będą mogli rozpocząć działalność w budynku w czerwcu 2016 roku.

Budynek biurowy Proximo powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego i stacji II linii metra. Budynek zaoferuje najemcom 28 385 mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku.

W Proximo znajdzie się 435 miejsc parkingowych na trzech poziomach podziemnego garażu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie.

Autorem projektu architektonicznego Proximo jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu.

Budynek będzie legitymować się certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska. Realizację inwestycji współfinansuje Bank Zachodni WBK S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.