Philips nowym najemcą katowickiego Centrum Biurowego Francuska

W czerwcu br. firma Philips podpisała umowę na wynajem 259 mkw. powierzchni w kompleksie biurowym Francuska Office Center budowanym w Katowicach. Najemcami będą sektory Philips Lighting oraz Philips Healthcare.

W trakcie zawierania transakcji nowego najemcę reprezentowała międzynarodowa firma Cushman & Wakefield, świadcząca kompleksowe usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych.

Sektor Philips Lighting zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą energooszczędnych produktów oświetleniowych na całym świecie – zarówno dla profesjonalistów, jak i konsumentów. Na rynku polskim działa od blisko 20 lat.

Sektor Philips Healthcare jest liderem w systemach medycznych dla szpitali, klinik, ambulatoriów i gabinetów prywatnych, oferując kompleksowe rozwiązania z dziedziny obrazowania RTG, ultrasonografii serca, monitoringu pacjenta czy automatycznych defibrylatorów zewnętrznych.

W Polsce Philips działa już prawie 90 lat i zatrudnia około 7 000 pracowników w 4 zakładach produkcyjnych oraz organizacji marketingowo-sprzedażowej. Firma należy do największych inwestorów zagranicznych na polskim rynku oraz jest jednym z największych polskich eksporterów.

Centrum Biurowe Francuska to nowoczesny kompleks zrealizowany przez Globe Trade Centre SA w Katowicach, przy ul. Francuskiej 34. Inwestycja znajduje się w centrum kształtującej się dzielnicy biznesowo-usługowej. Kompleks składa się z dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków klasy A, oferujących łącznie 21 500 mkw. powierzchni biurowej. Pierwszy budynek Centrum Biurowego Francuska został oddany do użytku w maju 2010 roku. Kompleks został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną APA Wojciechowski.

Źródło: Cushman & Wakefield

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.