Philips Polska wejdzie do budynku Sterlinga Business Center

Hines Polska poinformował o podpisaniu z firmą Philips Polska Sp. z o.o. umowy najmu powierzchni biurowej w budynku Sterlinga Business Center, zlokalizowanym przy ulicy Sterlinga 8 w Łodzi. Zawarta na okres 5 lat umowa dotyczy wynajmu 850 mkw. powierzchni na nowe biuro łódzkiej placówki firmy Philips. W transakcji firmę Philips Polska reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Przemysław Iznerowicz, Development Manager Hines Polska, powiedział - Jest nam niezmiernie miło, że pierwszym najemcą SBC zostaje tak renomowana i uznana na rynku firma jak Philips. Cieszymy się tym bardziej, że zdecydowała się ona na podpisanie umowy najmu na prawie 5 miesięcy przed oddaniem SBC do użytkowania. Transakcje tego typu należą obecnie do rzadkości, tym bardziej więc dziękujemy firmie Philips za okazane zaufanie. Negocjacje i podpisana umowa najmu utwierdziły nas w przekonaniu, że SBC wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najemców odnośnie optymalizacji kosztów funkcjonowania ich biura, która – jak pokazuje przykład podpisanej umowy – możliwa jest także przy przeprowadzce do najnowocześniejszego obiektu biurowego w Łodzi – dodał.

Krzysztof Misiak, starszy negocjator z działu powierzchni biurowych firmy Cushman & Wakefield, powiedział - Umowa pomiędzy Hines Polska a Philips Polska to transakcja typu pre-lease, czyli umowa podpisywana jeszcze przed oddaniem budynku do użytku. Zawieranie tego typu transakcji to wyraźny sygnał zwiastujący ożywienie na łódzkim rynku. Od stycznia 2010 r. to już kolejna piąta, duża transakcja biurowa w Łodzi. Myślę, że możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość – komentuje.

SBC to najnowocześniejszy budynek biurowy w Łodzi, który oferuje swoim najemcom ponad 13 400 mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A, rozmieszczonej na 9 kondygnacjach. Na parterze SBC znajdą się powierzchnie handlowo-usługowe oraz kantyna przeznaczona dla najemców budynku. Parking dla 170 samochodów zlokalizowany został na dwóch kondygnacjach podziemnych. W SBC najemcy będą także mieli do dyspozycji 5 szybkobieżnych, nowoczesnych wind oraz własny generator prądotwórczy 400 kVA, zapewniający ciągłość dostawy energii elektrycznej w przypadku awarii zasilania z sieci.

SBC zlokalizowany jest w centrum Łodzi przy ulicy Sterlinga 8a. Prostopadle do ulicy Sterlinga przebiegają ulice Północna i Pomorska, które zapewniają dogodny dojazd do budynku zarówno samochodem, jak i środkami rozbudowanej sieci komunikacji miejskiej.

Źródło: Hines

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.