Nowa przestrzeń coworkingowa we Wrocławiu

Biznes Zone Wrocław to najnowszy oddział ogólnopolskiej sieci biur serwisowanych i coworkingów, gromadzących przedsiębiorców w nowoczesnych, sprzyjających współpracy i networkingowi przestrzeniach biurowych. Otwarcie odbędzie się 6 marca (środa) w biurowcu Diamentum Office przy ul. Robotniczej 42a .

Biznes Zone Wrocław oferuje designerskie biura, nowoczesne sale konferencyjne, elastyczne umowy, wsparcie biznesowe, a nawet dostęp do sali kinowej. Powierzchnia biura wynosi 1700 mkw.

Powierzchnia Biznes Zone we Wrocławiu powstała na wyraźnie zapotrzebowanie przedsiębiorców. Podczas naszej współpracy z wrocławskimi startupami, bardzo często spotykaliśmy się z informacjami, że pomimo wciąż rozrastającego się rynku nieruchomości, trudno jest znaleźć idealną przestrzeń do prowadzenia i rozwoju swojej firmy. Sieć Biznes Zone pomaga rozwijać się przedsiębiorcom  poprzez szereg szkoleń i spotkań branżowych. Nasza społeczność może rozwijać się nie tylko lokalnie, ale również krajowo, a nawet globalnie - to dzięki dostępowi do naszych biur w innych lokalizacjach, które pomagają dobrze zaprezentować się przed klientem - komentuje Bartosz Przesłański, Dyrektor Regionu Zachodniego Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUp.

W 2018 roku na świecie było 1,7 mln osób korzystających z coworków, a liczba miejsc coworkingowych w ubiegłym roku wyniosła 19 tys. - tak wynika z badań Global Coworking Survey.

W Polsce obserwujemy coraz większe zainteresowanie wspólnymi przestrzeniami do pracy, tak jak to obserwujemy w krajach Europy Zachodniej. Coworking doceniają liczne startupy oraz mikro przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej decydują się na prace właśnie w takich przestrzeniach. Coworki łączą w jedno: nowocześnie zaprojektowane biura, centrum biznesowe oraz miejsce do relaksu i strefę kafeteryjną - dzięki temu spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W takich przestrzeniach odbywają się liczne wydarzenia biznesowe, które ułatwiają znalezienie nie tylko potencjalnych kontrahentów, ale także inwestorów. Do zalet coworkingu coraz chętniej przekonują się nie tylko początkujący przedsiębiorcy, czy freelancerzy, ale też firmy z sektora MŚP i korporacje - komentuje Michał Jeziorski, Prezes Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUp, największego inkubatora przedsiębiorczości w Europie Środkowo Wschodniej.

Po Łodzi i Wrocławiu, kolejne przestrzenie Biznes Zone powstają także w Krakowie, Częstochowie i Kijowie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.