New Work z kolejnymi lokalizacjami w regionach

New Work, Neopark

Firma New Work kontynuuje swoją ekspansję w Polsce, stawiając tym razem na miasta regionalne. Przy wsparciu firmy doradczej Savills, operator biur serwisowanych z Węgier otworzy po jednej nowej lokalizacji w Łodzi i Krakowie.

Pierwszym z dwóch nowych biur firmy New Work jest Bonarka for Business(B4B), jeden z najpopularniejszych kompleksów biurowych w Krakowie. Znajduje się on tuż obok centrum handlowego Bonarka City Center, dzięki któremu projekt oferuje najemcom dostęp do ok. 250 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, a także kina, kliniki medycznej, prywatnego przedszkola i klubu fitness. New Work wynajął 2800 m kw. powierzchni we właśnie ukończonym budynku H, który powiększył całkowitą powierzchnię kompleksu do 75 000 mkw.

Kolejną lokalizacją firmy New Work jest Hi Piotrkowska 155. New Work wynajmie blisko 5000 m kw. Zajmie cztery piętra w budynku wieżowym oraz powierzchnię na parterze, gdzie znajdować się będzie centrum konferencyjne. Wieża powstająca w ramach projektu uczyni go najwyższym budynkiem biurowym w Łodzi. Cały kompleks złożony będzie z dwóch obiektów biurowo-usługowych oraz hotelu Hampton by Hilton. Planowana data oddania projektu do użytku to drugi kwartał 2020 r. Deweloperem i inwestorem obiektu jest Master Management Group.

Firma New Work oferuje w pełni wyposażone biura dla klientów korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw poszukujących nowoczesnej przestrzeni do pracy dostępnej na elastycznych warunkach. Obecnie w Polsce biura firmy New Work dostępne są w warszawskich obiektach Wilanów Office Park (3200 m kw.), Neopark (2500 m kw.) i Kaleńska 5 Business Center (1600 m kw.). W stolicy niedługo nastąpi również otwarcie oddziału w będącym na ukończeniu budynku Wola Retro (4000 m kw.). Jedyną lokalizację najemcy poza stolicą wynajęto do tej pory w budynku Imagine w Łodzi (2000 m kw.). Jej otwarcie zaplanowane jest na jesień bieżącego roku. W planach firmy jest dalsza ekspansja, zarówno w Warszawie jak i w miastach regionalnych.

„Jesteśmy jedyną firmą na rynku elastycznych powierzchni biurowych wywodzącą się z Europy Środkowej, która działa na wszystkich kluczowych rynkach tej części kontynentu. W ciągu ostatnich pięciu lat, co roku notowaliśmy stuprocentowy wzrost i zamierzamy utrzymać to tempo rozwoju. W Polsce konsekwentnie powiększamy liczbę naszych biur, oferując klientom kolejne atrakcyjne lokalizacje w kluczowych miastach. W Łodzi jest to już nasze drugie biuro. W Krakowie debiutujemy, ale jesteśmy już w trakcie procesu wyboru miejsca na kolejny oddział. Na nasz portfel składa się 25 lokalizacji w siedmiu miastach i pięciu krajach. Do końca roku we wszystkich krajach, w których jesteśmy obecni chcemy oferować łącznie 50 000 m kw. powierzchni, a następnie powiększyć tę liczbę do 100 000 mkw. ” – mówi Hubert Abt, CEO New Work.

"W celu zapewnienia finansowania dla dalszego rozwoju, firma New Work w zeszłym roku przekształciła się w spółkę akcyjną o kapitalizacji na poziomie 3 milionów euro. „Właśnie zakończyliśmy pierwszą emisję akcji i już rozpoczęliśmy drugą, dzięki czemu do końca trzeciego kwartału 2019 r. będziemy w stanie podwyższyć naszą kapitalizację do blisko 10 milionów euro” – dodaje Hubert Abt.

Firma Savills doradzała najemcy w obu transakcjach, a także w ostatnim czasie reprezentowała firmę New Work przy negocjacjach umów najmu również poza granicami Polski, m.in. w czeskiej Pradze w budynkach Dynamica (3000 m kw.) i Rustonka (1700 m kw.), za które odpowiadał czeski oddział Savills, a także w projekcie AFI Tech Park (2,800 sq m) w Bukareszcie, gdzie doradzała firma Crosspoint, z którą Savills współpracuje na rynku rumuńskim.

„Dynamiczny rozwój biur serwisowanych i coworków dotyczył do niedawna przede wszystkim Warszawy. Obecnie to jednak miasta regionalne wykazują największy potencjał. Na koniec pierwszego kwartału 2019 r. w Krakowie, w nowoczesnych budynkach biurowych, dostępnych było 17 700 m kw. elastycznej powierzchni biurowej, czyli prawie siedmiokrotnie mniej, niż w stolicy, a w Łodzi zaledwie 1800 m kw. To się jednak zmieni, m.in. dzięki firmie New Work. Operator wybrał wysokiej jakości, bardzo dobrze zlokalizowane budynki w obu miastach, które z pewnością będą atrakcyjne dla jej klientów” – mówi Jarosław Pilch, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy, Savills.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.