Immofinanz wynajął ponad 21 tys.mkw. powierzchni biurowej

Od momentu sfinalizowania transakcji pełnego przejęcia EMPARK Mokotów Business Park, nowy właściciel – austriacki inwestor i deweloper IMMOFINANZ podpisał umowy najmu dla tego kompleksu biurowego na ponad 21.000 m kw. Pod względem liczby podpisanych kontraktów około 40% z nich dotyczy nowych najemców. W omawianym okresie najwięcej m kw. zostało wynajęte w budynkach Mars, Neptune i Taurus, natomiast pozostałe powierzchnie, w których zawarto umowy najmu dotyczą biurowców Orion, Sirius i Saturn.

„Tak duża skala podpisanych umów w tak krótkim czasie dowodzi, że EMPARK to miejsce, w którym najemcy czują się dobrze, stąd chętnie zostają z nami na dłużej – co więcej, jest to także miejsce, które wzbudza zainteresowanie nowych potencjalnych klientów”, podsumowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Asset Management Office & Logistics Poland, IMMOFINANZ. „Aktualnie wdrażamy pierwsze inicjatywy mające na celu wygenerowanie tzw. wartości dodanej dla wszystkich pracowników naszych najemców i pracujemy nad rozwiązaniami wpływającymi na jeszcze większą jakość i wygodę pracy. To na pewno przełoży się pozytywnie także na przyszły proces komercjalizacji”, dodała.

Największe nowe kontrakty dotyczą firmy Antalis tj. wiodącego dystrybutora papieru, systemów opakowaniowych oraz tworzyw sztucznych służących do komunikacji wizualnej – prawie 1.900 m kw. (budynek Taurus), a także z firmy reprezentującej sektor finansowy Rapid Finance  – ponad 1.200 m kw. (budynek Sirius).

Wśród nowych najemców EMPARK Mokotów Business Park znaleźli się także: Controlexpert Polska – firma wspierająca procesy likwidacyjne szkód komunikacyjnych (budynek Orion), a także jeden z największych na świecie producentów świec, świeczników oraz akcesoriów do dekoracji wnętrz – PartyLite (budynek Mars). Ponadto obecni już w kompleksie biurowym Instytut Pamięci Narodowej (budynek Mars) oraz jeden z wiodących dostawców w zakresie zarządzania podróżami służbowymi na świecie (budynek Saturn), zdecydowali się na wynajem dodatkowej powierzchni.

Spośród firm aktualnie obecnych w EMPARK Mokotów Business Park, które przedłużyły w ostatnim czasie swoje umowy najmu na kolejne lata wymienić należy w pierwszej kolejności spółkę SITEL, która jest jednym z globalnych liderów na rynku outsourcingu obsługi klienta i posiada ponad 30 letnie doświadczenie w branży, obsługując ponad 225 klientów z ponad 60.000 pracownikami na świecie – ponad 5.000 m kw. (budynek Mars) oraz SAP, tj. lidera rynku aplikacji biznesowych – ponad 2.500 m kw. (budynek Taurus).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.