Grupa Żywiec wprowadza się do Konstruktorska Business Center

Konstruktorska Business Center

Grupa Żywiec dołączyła do grona najemców Konstruktorska Business Center, pierwszego biurowca zrealizowanego w Polsce przez HB Reavis - jednego z największych deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy najemca zajmie prawie 4,5 tys. mkw., czyli ponad połowę powierzchni jednego piętra wraz z dwoma tarasami.

Grupa Żywiec, która wprowadzi się we wrześniu, jest kolejnym najemcą na piątym piętrze biurowca. Obecnie poziom komercjalizacji Konstruktorska Business Center wynosi około 60 proc. z ponad 48 tys. mkw. Konstruktorska Business Center – siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A, zlokalizowany na Służewcu Przemysłowym, dysponuje również największym piętrem biurowym w Polsce - o powierzchni ponad 7,3 tys. mkw.  

Grupa Żywiec S.A. powstała w 1998 r. i jest jednym z największych producentów piwa w Polsce. Firma powiązana jest z Grupą Heineken, największym producentem piwa w Europie. Jest również jedyną spółką spośród dużych graczy rynkowych notowaną na GPW w Warszawie, gdzie zadebiutowała w 1991 r. Nowy najemca docenił fakt, że cała energia wykorzystywana w biurze Grupy Żywiec będzie pochodzić w 100 proc. z ekologicznej farmy wiatrowej. Konstruktorska Business Center to jeden z najbardziej ekologicznych budynków biurowych w Polsce.

Grupa Żywiec dołączy do grona takich najemców jak: OTIS - największego na świecie producenta dźwigów, schodów i chodników ruchomych oraz innych systemów transportu poziomego, Carrier- światowego lidera wśród producentów energooszczędnych urządzeń klimatyzacyjnych, grzewczych oraz chłodniczych, a także IMS Health – międzynarodowego dostawcę usług dla branży farmaceutycznej. W procesie negocjacji Grupę Żywiec reprezentowała międzynarodowa firma doradcza CBRE.

HB Reavis posiada największe portfolio nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych działa aktywnie od 5 lat realizując takie inwestycje, jak: Gdański Business Center przy stacji Dworzec Gdański na Muranowie, Postępu 14, we współpracy z PKP – projekt nowego Dworca Warszawa Zachodnia wraz z kompleksem biurowców West Station oraz projekt w centrum Warszawy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.