Biurowiec Mokotowska Square wynajęty w ponad 60 procentach

Mokotowska Square, Warszawa

Do Mokotowska Square przy ul. Mokotowskiej 49 w samym centrum Warszawy wprowadzają się kolejni najemcy. Powierzchnia handlowo-usługowa na parterze budynku została już w pełni wynajęta.

Umowy dotyczące powierzchni biurowej podpisały renomowane na rynku firmy międzynarodowe i krajowe: Euromedic International Polska, PGE Energia Jądrowa, Beiten Burkhardt i Knight Frank. W wyniku powyższych transakcji poziom najmu w budynku przekroczył 60 procent.

Do grona najemców budynku Mokotowska Square dołączyły właśnie firmy reprezentujące sektor medyczny, energetyczny, prawny i doradczy. –Cieszymy się, że tak znakomite firmy jak Euromedic International Polska, PGE Energia Jądrowa, Beiten Burkhardt i Knight Frank wybrały Mokotowska Square na swoje siedziby. Dla nas samych jest to inwestycja szczególna, dlatego też w czerwcu przenieśliśmy tu siedzibę Yareal Polska. Pragniemy, by Mokotowska Square stała się miejscem, w którym działalność prowadzą wiodące w swoich branżach firmy.– mówi Eric Dapoigny,Prezes Yareal Polska.

Mokotowska Square to zrewitalizowany budynek - Metalexport, zlokalizowany w ścisłej zabudowie, w samym centrum Warszawy. Prace prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków obejmowały odrestaurowanie charakterystycznej fasady z połowy lat pięćdziesiątych oraz całkowitą przebudowę wnętrza, tak aby spełniało ono wysokie standardy przestrzeni biurowej klasy A, a powierzchnia usługowo-handlowa wymogi światowych marek. Do najemców części handlowej budynku należą m.in. Escada, Marc Cain,Chiara, Le Chic.

Działania te wpisują się w strategię Yareal Polska polegającą na uzupełnianiu tkanki miasta i przywracaniu do życia obiektów cennych architektonicznie. – Od samego początku wierzyliśmy w sukces tego projektu, dlatego sfinansowaliśmy go całkowicie ze środków własnych przy wsparciu udziałowców Yareal, firmy Yam Invest. Nie mieliśmy wątpliwości, że po oddaniu budynku będzie widać jego klasę, a najbardziej wymagający najemcy i ich klienci docenią wysoką jakość obiektu. Mogę zdradzić,że zamykamy umowy z kolejnymi najemcami – dodaje Eric Dapoigny, Prezes Yareal Polska.

Całkowita powierzchnia biurowa Mokotowska Square to 8 645 mkw., część handlowo- usługowa zajmuje 1 286 mkw. Budynek pretenduje do uzyskania certyfikatu Breeam.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.