• Co się zmieni na post-covidowym rynku biurowym?

    Co dalej? To pytanie, które w kontekście doświadczeń związanych z pandemią zadają sobie przedstawiciele wszystkich branż, również biurowej. Właściciele budynków, inwestorzy i najemcy zastanawiają się, jak blitzkrieg w wykonaniu koronawirusa długofalowo wpłynie na ich biznes. Jesteśmy wciąż w fazie prognoz – rynek biurowy reaguje na zmiany z dużym opóźnieniem, wynika to z długoterminowego charakteru zawieranych umów i realizowanych inwestycji. Co jednak już wiemy?

  • Jaka przyszłość czeka warszawski rynek biurowy?

    Jak może wyglądać biurowa Warszawa w perspektywie kolejnych 18 miesięcy? Eksperci firmy doradczej Savills przeanalizowali dwa możliwe scenariusze. Oba zakładają krótkoterminowy spadek popytu i wzrost poziomu pustostanów, przy czym skala wpływu pandemii Covid-19 na rynek nieruchomości biurowych w stolicy jest w nich różna. Oba prognozują również, że sektor ten zachowa swoją stabilną pozycję w dłuższej perspektywie.

  • Udział branży nieruchomości w naprawianiu klimatu

    Zmiana klimatu stała się faktem, a branża nieruchomości jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki w tym zakresie. Budynki odpowiadają za ok. 40% zużycia energii i 36% emisji CO2 w UE[1], Jak na razie działania branży koncentrowały się głównie, choć wciąż w dość ograniczony sposób, na wznoszeniu budynków i zarządzaniu nimi. Działania te można podsumować ilością powierzchni biurowej z „zielonym” certyfikatem. Istotne jest więc, aby branża odegrała istotną rolę w odwróceniu negatywnego dla klimatu i środowiska trendu – wynika z raportu Environmental Outlook 2020 przygotowanego przez zespół analityków EMEA Research & Insight Cushman & Wakefield.

Publikacje

Almanach CH 2019/2020

The City luty-marzec 19'

The City marzec-kwiecień

The City styczeń-luty

Almanach CH 2018/2019

The City - listopad-grudzień

The City - wrzesień-paźdź.

The City - maj / czerwiec 2017

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×