Tu jesteś:

Więcej usług dla biznesu w Trójmieście

Argon, III etap kompleksu Alchemia

Komplementarna oferta Trójmiasta czyni z aglomeracji atrakcyjne miejsce zarówno do rozwoju biznesu, jak również do życia. Dostrzegają to firmy sektora usług biznesowych, których każdego roku przybywa, jak również pracownicy, którzy nad morze coraz chętniej się relokują. O tych m.in. zagadnieniach dyskutować będą liczni przedstawiciele środowiska BPO/SSC w Polsce, którzy w dniu 25 stycznia udział wezmą w konferencji The BSS Forum i gali Outsourcing Stars odbywających się w Gdyni.

Według danych Invest in Pomerania tylko od 2011 roku w Trójmieście wystartowało ponad 60 nowych projektów w ramach sektora nowoczesnych usług dla biznesu, które łącznie stworzyły blisko 11 tysięcy nowych miejsc pracy. Obecnie firmy z tej branży zatrudniają łącznie ponad 21 tys. osób. W samym 2017 roku odnotowano 6 nowych projektów, a inwestorzy (Swarovski, Marine Harvest, Ricoh, Arrow, In4mo, Benetel) deklarowali na etapie wejścia stworzenie blisko półtora tysiąca nowych miejsc pracy.

Wyjątkowa komplementarność oferty Trójmiasta czyni z aglomeracji zarówno doskonałe miejsce do rozwijania biznesu, jak również do życia i rozwoju. Sami inwestorzy dostrzegają,  że specjalistów czy managerów znacznie łatwiej zachęcić ofertą pracy związaną z relokacją nad morze, niż do wielu innych miast regionalnych w Polsce. W dobie coraz większej konkurencji o pracowników ma to niebagatelne znaczenie.

Obok dostępności kadry, firmy do rozwoju potrzebują przestrzeni. Obecna podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście wynosi blisko 700 tys. mkw. i dynamicznie rośnie. Warto przy tym podkreślić dobre nastroje panujące na rynku, co potwierdzają kolejne planowane inwestycje, jak również poziom najmu. Pod koniec ub. roku firma doradcza Cresa w swoim raporcie "Occupier Economics: Rynek biurowy w Trójmieście III kw. 2017" informowała o rekordowej absorpcji powierzchni biurowej. W pierwszych trzech kwartałach 2017 roku wynik był blisko 60 proc. wyższy od średniej wartości z ostatnich 5 lat.

Rock Your Business – pod takim hasłem odbędzie się 25 stycznia w Gdyni druga edycja konferencji The BSS Forum, a po niej równie wyczekiwana przez branżę, wieczorna Gala Outsourcing Stars. Są to wydarzenia wyjątkowe dla całego sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, które z jednej strony zamykają i podsumowują miniony rok, a z drugiej otwierają nowy.

W ubiegłym roku firma Torus wystartowała z kolejnymi inwestycjami. Rozpoczęto budowę ostatniego, czwartego etapu kompleksu ALCHEMIA, budynku NEON, w którym powierzchnia biur wyniesie 33,7 tys. mkw., a także dwuetapowej inwestycji OFFICYNA z docelową powierzchnią ok. 10 tys. mkw. Rynek trójmiejski, który już dzisiaj uznawany jest za dojrzały, cieszy się też coraz większym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych. Planowane na 2020 rok przekroczenie granicy podaży miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej może jeszcze bardziej wzmocnić tę pozycję.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×