Tu jesteś:

Spring into Green – szkolenie PLGBC o tematyce zrównoważonego budownictwa

W dniu 13 marca 2012 w Warszawie odbędzie się szkolenie Spring into Green organizowane przez PLGBC o tematyce zrównoważonego budownictwa.

 Pierwsza część konferencji odbędzie się w formie green design charrette, w którym uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat możliwości „zazielenienia” swoich biur. Po krótkich prezentacjach projektów najlepszych polskich biur architektonicznych m.in. Pana Marka Kuryłowicza z Kuryłowicz & Associates, Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys z APA Wojciechowski,  Agnes Vorbrodt z PLGBC poprowadzi warsztat dzieląc się swoją wiedzę na ten temat.

W drugiej części zaprezentowany zostanie LEED for  Homes International. Program ten, opracowany specjalnie dla rynku mieszkaniowego - zarówno jedno-i wielorodzinnego - jest już dostępny na rynku europejskim dla wybranych projektów. Deweloperzy i prowadzący projekty będą mieli okazję, aby dowiedzieć się więcej na temat tego programu, bardzo już popularnego w USA i Chinach. Co ważne dowiedzieć się w jaki sposób mogą zdobyć przewagę konkurencyjną poprzez udział w tym innowacyjnym programie.

Następnie proponujemy 2 case studies  z nowo certyfikowanych budynków - jeden LEED i jeden BREEAM. System oceny LEED zostanie przedstawiony na przykładzie Alchemii - projektu biurowego klasy A zlokalizowanego w Gdańsku. Torus jest deweloperem,  budynek jest zaprojektowany przez pracownię architektoniczną APA Wojciechowski, Intec jest firmą inżynierską, a VVS | Architect & Consultants / AVA Agnes Vorbrodt & Associates jest odpowiedzialny za zarządzanie procesem certyfikacji  LEED oraz konsultantem budownictwa zrównoważonego. W ubiegłym tygodniu projekt został wyróżniony najwyższym poziomem pre-certyfikacji –LEED -CS PLATINUM.

BREEAM pokażemy na przykładzie centrum biurowego Textorial Park, którego inwestorem jest St. Paul’s Developments Polska, to pierwszy nowoczesny biurowiec klasy A w Łodzi. Powstał na Księżym Młynie – dziewiętnastowiecznym kompleksie fabrycznym Karola Scheiblera. Pofabryczna architektura w zderzeniu z nowoczesnym stylem zabudowy tworzą niepowtarzalny klimat miejsca. W grudniu 2011 roku Textorial Park, jako trzecia inwestycja w Polsce zdobyła certyfikat BREEAM In-Use.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×