Tu jesteś:

PLGBC Green Building Sympozjum – po raz trzeci

Główni liderzy wielokryterialnych systemów oceny budynków spotkali się w Krakowie podczas PLGBC Green Building Sympozjum – koncentrując się na strategii rozwoju budownictwa ekologicznego w  Polsce.

Wydarzenia po raz trzeci zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego zgromadziło w przeciągu 3 dni około 200 uczestników z wiodących firm oraz organizacji.

„Rynek zielonego budownictwa w Polsce kwitnie” – mówi Agnes Vorbrodt, Założycielka, CEO, Vice Prezydent PLGBC. “Z dziesiątkami budynków zarejestrowanych w LEED i BREEAM i wieloma certyfikowanymi projektami nasz kraj jest blisko przekroczenia 100 budynków zaprojektowanych zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego – a to krok milowy”.

W tym roku PLGBC gościło World Green Building Council Europe Network Meeting, który odbył się 14-15.11 i zgromadził liderów “zielonego” rynku z tej części świata. 16 listopada poświęcony został zaprezentowaniu prac rządów w innych krajach europejskich nad budownictwem zrównoważonym, celem było zainspirowanie naszego, lokalnego rynku, natomiast 17 listopada w całości został poświęcony wielokryterialnym certyfikatom budynków.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×