Tu jesteś:

Jan Gehl w Lublinie - transmisja spotkania

22 października w Lublinie odbędzie się spotkanie z prof. Janem Gehlem, wybitnym duńskim architektem i urbanistą, propagatorem koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autorem projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Nowego Jorku i Moskwy. Spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 17:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie jest jednym z głównych elementów programu Roku Jana Gehla w Lublinie. Rejestrację na wykład zamknięto przy 800 osobach. Organizatorzy przewidzieli jednak możliwość uczestniczenia w wykładzie osobom, które nie zdołały się zarejestrować. Dla nich przygotowano transmisję na żywo w auli "A" Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

Rok Jana Gehla w Lublinie to społeczna inicjatywa środowiska promującego kulturę przestrzeni w mieście. Wybitny urbanista zawita na trzy dni do Lublina na zaproszenia Urzędu Miasta Lublin oraz społecznej koalicji dla kultury przestrzeni w Lublinie. W trakcie wizyty zorganizowano wiele spotkań oraz wydarzeń towarzyszących, w tym spotkanie otwarte, warsztaty dla urzędników magistratu połączone z wizją lokalną miasta, wstawa „The Good City” o kulturze rowerowej w Kopenhadze” czy uroczyste otwarcie projektu „Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej”.

Profesor Jan Gehl reprezentuje i wciela w życie wizję miasta - „miasta dla ludzi” i projektowania zorientowanego na człowieka. Wraz z zespołem tworzy on na całym świecie przestrzenie zrównoważone, w których daje się pogodzić interesy różnych użytkowników: pieszych, kierowców, rowerzystów; osób, które gdzieś się spieszą i tych, co chcą posiedzieć i porozmawiać. Ogłoszenie Roku Jana Gehla w Lublinie miało na celu zaszczepienie idei oraz myślenia zrównoważonego, międzysektorowego, empatycznego, synergicznego, partycypacyjnego i prorozwojowego, a także oparcia przyszłego rozwoju miasta o te wartości.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×