Tu jesteś:

Polimex-Mostostal ma nowego prezesa

Rada nadzorcza Polimeksu-Mostostalu powołała Gregora Sobischa na stanowisko prezesa na okres trzyletniej indywidualnej kadencji – podała spółka w komunikacie.

Gregor Sobisch, który dotychczas pełnił funkcję prezesa spółki Pol-Aqua, nowe obowiązki przejmie od 3 czerwca. Sobisch jest absolwentem architektury na Uniwersytecie w Dortmundzie. Wcześniej był członkiem zarządów spółek m.in. Bilfinger Berger Infrastruktura, Hydrobudowa Service oraz prezesem Hydrobudowy-6.
Zastąpi na stanowisku Dariusza Krawczyka, dotychczasowego  p.o. prezesa zarządu Polimex- Mostostal i wiceprzewodniczącego rady nadzorczej. Krawczyk pod koniec marca został oddelegowany do czasowego wykonywania czynności członka zarządu oraz pełnienia obowiązków prezesa spółki na okres do 30 kwietnia 2013 r. W sierpniu 2012 r. rada nadzorcza Polimeksu odwołała Konrada Jaskółę ze stanowiska prezesa zarządu i ze składu zarządu. Do dnia powołania nowego prezesa jego obowiązki pełnił Robert Oppenheim, dotychczasowy wiceprezes. W marcu Robert Oppenheim zrezygnował z funkcji pełniącego obowiązki prezesa zarządu oraz członka zarządu Polimeksu Mostostalu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×