Tu jesteś:

Nowy lider praktyki nieruchomości i budownictwa w kancelarii CMS

Caroline Maude, Head of the Real Estate and Construction practice, CMS

Rolę partnera kierującego 30-osobową praktyką nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS, jednego z największych i najbardziej doświadczonych zespołów nieruchomościowych w Polsce, objęła w listopadzie br. partner Caroline Maude, związana z londyńskim biurem firmy. Zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Koczarę, który kierował praktyką od 2012 r., a teraz będzie kontynuować karierę zawodową poza CMS. Caroline poprowadzi warszawski i poznański zespół nieruchomościowy, w bliskiej współpracy z partnerkami Lidią Dziurzyńską-Leipert oraz Anną Brzozą-Ostrowską.

Caroline Maude posiada ponad 25-letnie doświadczenie w doradztwie z zakresu różnorodnych kwestii związanych z sektorem nieruchomościowym, w tym obejmujących transakcje nabycia i sprzedaży inwestycji biurowych oraz projektów wielofunkcyjnych, wszelkie kwestie procesu budowlanego, transakcje najmu pre-let obiektów wielkopowierzchniowych, finansowanie typu joint venture oraz typu forward funding. W ramach swojej pracy Caroline Maude doradzała Great Portland Estates Plc przy nabyciu Rathbone Square w Londynie, w procesie późniejszej przebudowy obiektu i przy transakcji najmu pre-let, w ramach której Facebook zobowiązał się do wynajmu powierzchni za czynsz w wysokości ponad 16 milionów GBP rocznie, jak też ostatecznie przy sprzedaży obiektu (forward sale) za kwotę 435 milionów GPB. Caroline Maude jest członkiem zarządu The British Council for Offices. 

„Bardzo dziękujemy Wojtkowi za jego wieloletnie zaangażowanie. Naszym celem jest konsolidacja specjalistycznej wiedzy na temat sektora nieruchomościowego i dalszy rozwój naszego bardzo doświadczonego zespołu. Dysponujemy w Polsce doskonałymi prawnikami nieruchomościowymi oraz fantastycznym portfolio lokalnych i międzynarodowych klientów, z których wielu wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Jesteśmy pewni, że połączenie doświadczenia, energii i umiejętności zarządczych Caroline oraz jej międzynarodowych kontaktów klienckich, przyniesie nowe możliwości dla tej praktyki nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej” – podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce.

Zespół nieruchomości i budownictwa CMS, liczący obecnie 30 prawników, jest wyróżniany w międzynarodowych rankingach prawniczych jako jeden z wiodących na polskim rynku. W ostatnim czasie zespół pracował przy takich projektach, jak sprzedaż biurowca Warsaw Financial Center - jednej z największych transakcji na polskim rynku biurowym w 2019 r. Prawnicy CMS doradzali przy pierwszej inwestycji w Polsce francuskiego funduszu nieruchomościowego Amundi Real Estate, jaką było nabycie biurowca Nowogrodzka Square w Warszawie, a także przy sprzedaży portfolio pięciu parków logistycznych przez Panattoni, Marvipol, Bluehouse oraz Kajima.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×