Tu jesteś:

Marek Chodkiewicz powołany na wiceministra

Marek Chodkiewicz został powołany na stanowisko wiceministra w resorcie infrastruktury i budownictwa.

Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury Budownictwa , Marek Chodkiewicz został dzisiaj powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko wiceministra w tym  resorcie
Chodkiewicz będzie odpowiedzialny za drogi i lotnictwo. Przejmie on obowiązki Jerzego Szmita, który z powodów osobistych złożył dymisję pod koniec września 2017 r.

Inżynier  Marek Chodkiewicz przed nominacją pracował m.in. jako dyrektor Biura Realizacji Inwestycji Majątkowych w PKN Orlen (od 2016 r.), a wcześniej przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Najwyższej Izby Kontroli (2007-2016). Był też m. in. dyrektorem Gospodarstwa Pomocniczego w KPRM.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie i podyplomowych studiów zarządzania w administracji publicznej. Ma uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i ukończoną aplikację kontrolerską NIK oraz szkolenia z prowadzenia inwestycji w systemie FIDIC.

Źródło: MB

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×