Tu jesteś:

Kolejne awanse w kancelarii CMS

Do grona counseli w kancelarii CMS awansowali Mateusz Wosiek oraz Andrzej Zając z zespołu nieruchomości i budownictwa, a także Maciej Ziółkowski z praktyki energetyki i projektów infrastrukturalnych.

„Nominacje te są potwierdzeniem wieloletniego doświadczenia oraz wysokich kompetencji Mateusza, Andrzeja i Macieja, którzy wchodzą w kolejny etap rozwoju zawodowego w ramach naszej kancelarii. Jest to także nasze zobowiązanie do inwestycji w dalszą rozbudowę zespołów oraz oferty usług doradczych dla klientów – podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS.

Mateusz Wosiek, radca prawny, specjalizuje się w transakcyjnym prawie nieruchomości oraz prawie administracyjnym związanym z procesem inwestycyjnym. Od blisko 10 lat doradza inwestorom nieruchomościowym w zakresie nabycia, sprzedaży, sprzedaży i najmu zwrotnego, transakcji JV, zarządzania i komercjalizacji nieruchomości komercyjnych, w tym budynków biurowych, obiektów magazynowych i logistycznych, centrów handlowych oraz hoteli w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada bogate doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu złożonych procesów deweloperskich, zwłaszcza dla klientów z sektora logistycznego, przemysłowego i odnawialnych źródeł energii. Jego obszar specjalizacji obejmuje ponadto kompleksowe doradztwo związane z zarządzaniem projektami nieruchomościowymi, w tym w szczególności negocjowanie różnych rodzajów umów najmu oraz umów operacyjnych. W ostatnim czasie pracował m.in. przy takich projektach jak sprzedaż najwyższego budynku biurowego w Krakowie, budowa jednego z większych centrów logistycznych przy Autostradzie Wolności, czy negocjacje umowy najmu dla pierwszego butiku luksusowej marki modowej w Polsce. Z CMS związany od 2010 r., ukończył studia prawnicze oraz podyplomowe studium obrotu nieruchomościami na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Andrzej Zając, adwokat, z ponad 10 letnim doświadczeniem w obszarze transakcji nieruchomościowych, finansowania oraz prowadzenia procesów deweloperskich. Doradza przy realizacji przedsięwzięć deweloperskich (w tym tworzenie joint-venture i proces deweloperski) oraz przy transakcjach sprzedaży nabycia aktywów i spółek logistycznych, biurowych, komercyjnych i hotelowych. Współpracował z klientami z branży nieruchomościowej, bankowości i finansów, produkcyjnej, FMCG, energetycznej i sektora wydobywczego. W ostatnim czasie pracował przy takich projektach, jak sprzedaż obiektów biurowych w centrum Warszawy, budowa i pakietowa sprzedaż portfolio magazynów, nabycie i finansowanie hotelu w Krakowie, a także sprzedaż obiektów biurowych w Krakowie. W CMS od 2017 roku, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Maciej Ziółkowski, radca prawny, od ponad 11 lat doradza największym polskim i międzynarodowym firmom z branży energetycznej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz klientów z sektora odnawialnych źródeł energii w kwestiach transakcyjnych i projektowych. Z sukcesami wspiera również klientów z branży ropy i gazu, zwłaszcza w prowadzeniu złożonych procesów inwestycyjnych. W ostatnim czasie Maciej pracuje przy projektach typu offshorerealizowanych na Morzu Bałtyckim, przede wszystkim w zakresie kwestii związanych z budową podmorskich gazociągów, platform wiertniczych na morzu, jak również na rzecz spółek, planujących budowę morskich farm wiatrowych. Ostatnio doradzał także klientom przy nabyciu kilku lądowych farm wiatrowych, w tym przy jednej z największych transakcji na rynku OZE w Polsce – nabyciu i budowie farmy wiatrowej Jasna o mocy 132 MW. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje też doradztwo przy realizacji nowych obiektów przemysłowo-chemicznych oraz bloków energetycznych. Maciej specjalizuje się również w przygotowywaniu i negocjowaniu skomplikowanych kontraktów budowlanych. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Florydy i UW. Z CMS związany jest od 2007 roku. Nominacje counselskie weszły w życie od 1 lipca 2019 r. Ponadto awans na stanowisko starszego prawnika otrzymało dziesięć osób, do grona associatedołączyło pięciu prawników, a na stanowisko prawnika zostały promowane trzy osoby.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×