Tu jesteś:

Jacek Kędzior pokieruje EY Polska

Jacek Kędzior

Od 1 stycznia 2014 r. Jacek Kędzior obejmie stanowisko partnera zarządzającego polską praktyką EY. Jacek Kędzior będzie na tym stanowisku następcą Duleepa Aluwihare, który zarządzał firmą przez 23 lata. Duleep Aluwihare pozostanie w firmie i będzie członkiem kadry kierowniczej EY.

Jacek Kędzior pracuje w firmie prawie 20 lat. Wcześniej od 2007 r. zajmował stanowisko szefa działu Doradztwa Podatkowego. Jacek Kędzior był też szefem praktyki podatkowej EY w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (21 krajów), będąc równocześnie członkiem zarządu praktyki podatkowej w obszarze obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (93 kraje).

– Firma, którą decyzją partnerów przyjdzie mi prowadzić, jest w bardzo dobrej formie. Cieszę się, że będę szefem EY. Moja filozofia prowadzenia biznesu jest prosta. Musimy być cały czas skupieni na kliencie. Służyć mu wiedzą i kompetencjami, jednocześnie zachowując niezależność. Jesteśmy po to, by pomagać i wspierać, ale zarazem mieć odwagę wskazywać co powinno się robić, a czego nie. Będę dążył do tego by nasi doradcy autentycznie służyli klientom i jakościowo odróżniali się od naszych konkurentów – mówi Jacek Kędzior.

Decyzja o wyborze Jacka Kędziora na nowego partnera zarządzającego (odpowiednik CEO) EY w Polsce zapadła ponad 18 miesięcy temu. Duleep Aluwihare pozostanie partnerem w polskiej praktyce EY i nadal będzie członkiem ścisłego kierownictwa firmy. Będzie też doradcą Jacka Kędziora. Aluwihare i Kędzior pracują razem od 19 lat.

Duleep Aluwihare zakładał w Polsce pierwszy oddział firmy Arthur Andersen w 1990 r. W 2002 r. Arthur Andersen Polska połączył się z Ernst & Young. Duleep Aluwihare został szefem połączonej firmy, która działała pod nazwą Ernst & Young do końca czerwca 2013 r. Od 1go lipca firma posługuje się nazwą EY.

Jacek Kędzior jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Brał udział w licznych międzynarodowych programach organizowanych przez Uniwersytet w Edynburgu, Columbus School of Law w Waszyngtonie oraz Uniwersytet w Antwerpii. W 2007 r. ukończył Advanced Management Program prowadzony przez IESE Business School na Uniwersytecie Navarra. Od 1998 r. Jacek Kędzior jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Od początku swojej zawodowej kariery, czyli od 1994 r., Jacek Kędzior związany jest z jedną firmą. Najpierw był to Arthur Andersen, który po fuzji w 2002 r. przekształcił się w Ernst & Young, obecnie znaną jako EY (skrót ten stał się nową nazwą firmy 1 lipca 2013 r.).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×