Tu jesteś:

Doświadczony inwestor wchodzi do rady nadzorczej Robyga

Większościowy akcjonariusz Robyg, LBPOL William II S.A.R.L powołał nowego członka do rady nadzorczej giełdowego dewelopera. Mark H. Newman zajmie miejsce Anne-Sophie van Oosterom, która złożyła rezygnację pod koniec czerwca.

Mark H. Newman jest założycielem i partnerem zarządzającym Broadcliff. Przedtem był globalnym głównym współ-dyrektorem inwestycyjnym Lehman Brothers w obszarze prywatnego kapitału zaangażowanego w przedsięwzięcia w sektorze nieruchomościowym (Real Estate Private Equity). Uczestniczył w rozwoju działalności od początku do osiągnięcia 9 bln USD kapitału zgromadzonego w pięciu funduszach kapitałowych i typu mezzanine, a także w założeniu europejskich i azjatyckich prywatnych przedsiębiorstw z sektora nieruchomości. Przed dołączeniem do Lehman Brothers był dyrektorem zarządzającym w Fortress, gdzie odpowiadał za europejskie przedsięwzięcia w obszarze nieruchomości. Ma ponad 20 lat doświadczenia jako inwestujący na rzecz mocodawców w Ameryce Północnej, Europie i Azji, we wszelkie typy aktywów oraz poprzez niezliczone różnego rodzaju transakcje kapitałowe i dotyczące długu.

Wcześniej Mark H. Newman był przewodniczącym rady dyrektorów Tornet, szwedzkiej trzeciej co do wielkości notowanej spółki z sektora nieruchomości, oraz dyrektorem Nexity – francuskiej spółki deweloperskiej notowanej na giełdzie w Paryżu. Obecnie jest członkiem rad dyrektorów licznych prywatnych spółek.

Mark H. Newman został powołany do rady nadzorczej Robyg na mocy uprawnień osobistych większościowego akcjonariusza, LBPOL William II S.A.R.L., który ma 44,06 proc. udziałów w Robyg S.A. Zajmie miejsce Anne-Sophie van Oosterom, związanej z Lehman Brothers Real Estate Partners.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×