Tu jesteś:

BGK ma nowego głównego ekonomistę

Głównym ekonomistą BGK został Mateusz Walewski,  który zastąpił Tomasza Kaczora. 

Głównym ekonomistą Banku Gospodarstwa Krajowego został Mateusz Walewski, który zastąpił Tomasza Kaczora - podano w komunikacie. Walewski, który zastąpił Tomasza Kaczora - podano w komunikacie.Od 1 lutego obowiązki głównego ekonomisty Banku Gospodarstwa Krajowego i dyrektora Biura Badań i Analiz objął Mateusz Walewski. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kaczora.

Jak podał bank, przez ostatnie 6 lat Mateusz Walewski był głównym ekonomistą PwC, gdzie odpowiadał za projekty dla klientów z sektora publicznego i prywatnego. Specjalizuje się w zadaniach związanych z public affairs, ocenami skutków regulacji i polityk publicznych oraz analizami makroekonomicznymi. Wcześniej przez blisko 14 lat pracował w międzynarodowym instytucie badawczym CASE. Studiował ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim i University of Sussex.

Mateusz Walewski jest autorem lub współautorem dziesiątek publikacji i raportów ekonomicznych, np.: "Przyczyny pracy nierejestrowanej w Polsce", "Wyzwania inwestycyjne głównych miast Polski", czy "Straty Skarbu Państwa w VAT". 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×