Tu jesteś:

Awanse kadry zarządzającej w Skanska Property Poland

Z dniem 23 września 2011 roku Waldemar Olbryk, pełniący dotychczas funkcję dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland, został powołany na stanowisko prezesa zarządu firmy. Jest pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa Skanska Property Poland. Waldemar Olbryk zastąpił Nicklasa Lindberga, który został nowym prezesem jednostki Skanska Commercial Development Europe (CDE), odpowiedzialnej za komercyjne projekty deweloperskie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Waldemar Olbryk rozpoczął pracę w Skanska w 2008 roku. Jako dyrektor regionalny zbudował dynamiczny zespół, dzięki któremu Skanska Property Poland rozwinęła inwestycje w regionie Polski południowej.Przed dołączeniem do Skanska, zajmował stanowisko menadżera ds. nieruchomości w polskim oddziale firmy Philips. Waldemar Olbryk posiada również doświadczenie w realizowaniu projektów handlowych, które zdobył zajmując stanowiska kierownicze w BP Polska oraz Apsys Sp. z o.o., gdzie pracował nad projektem Manufaktura w Łodzi, jednym z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Europie. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia MBA prowadzone wspólnie przez Uniwersytet Łódzki i College of Maryland. Posiada również tytuł Profesjonalnego Managera Projektu według standardu Project Management Institute.

Grzegorz Strutyński, dotychczasowy dyrektor regionalny w Skanska Property Poland, awansował na stanowisko prezesa zarządu w węgierskiej spółce Skanska Property Hungary. Na stanowisku tym zastąpił Andreasa Lindelöfa. Do jego głównych zadań należy zarządzanie firmą i jej projektami realizowanymi na terenie Węgier. Grzegorz Strutyński przed dołączeniem do zespołu Skanska Property Poland zdobywał doświadczenie zawodowe w firmie Colliers International Poland, a następnie w GE Capital Golub Europe. Był odpowiedzialny za wynajem i marketing prestiżowych obiektów biurowych klasy A, takich jak Warsaw Financial Center, Warsaw Corporate Center oraz International Business Center. Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej.

Katarzyna Zawodna objęła funkcję dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland, zastępując Grzegorza Strutyńskiego. W tej roli jest odpowiedzialna za tworzenie strategii i rozwój inwestycji biurowych realizowanych w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście. Katarzyna Zawodna posiada tytuł akredytowanego profesjonalisty systemu certyfikacji środowiskowej LEED (LEED Accredited Professional) i dotychczas pełniła funkcję menadżera ds. zrównoważonego rozwoju. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Funkcję dyrektora regionalnego w Skanska Property Poland objął również Marcin Łapiński,zastępując Waldemara Olbryka. Marcin Łapiński odpowiada obecnie za strategię
i rozwój nowych inwestycji w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Wcześniej na stanowisku dyrektora ds. wynajmu zajmował się komercjalizacją projektów Skanska Property na polskim rynku. Przed dołączeniem do zespołu Skanska zdobywał doświadczenie zawodowe w Colliers International w zespole reprezentacji klienta. Posiada tytuł CCIM (Certified CommercialInvestment Member). Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×