Tu jesteś:

„Podziel się Posiłkiem” – zbiórka żywności w Silesia City Center

Około 1000 wolontariuszy będzie zbierało żywność w 18 śląskich miastach podczas ósmej Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. Tegoroczna zbiórka żywności po raz czwarty przeprowadzana będzie także w Silesia City Center. – Statystyki są przerażające. Co trzecie dziecko chodzi do szkoły niedożywione. Musimy tą statystykę zniwelować do zera – apeluje Jan Szczęśniewski, prezes Śląskiego Banku Żywności.

Zbiórka żywności w Silesia City Center

Do akcji już po raz czwarty przyłączyła się Silesia City Center. 24 i 25 września przy supermarkecie Tesco przeprowadzana będzie zbiórka żywności. Dodatkowo na terenie całego centrum handlowo-rozrywkowego wolontariusze Śląskiego Banku Żywności do skarbonek będą zbierali datki finansowe. Każdy Klient SCC może się przyłączyć do grona darczyńców.

- Po Silesii spacerować będą także maskotki: pies, kot oraz bankowa sznitka, czyli kromka chleba. Wszystko po to, by podczas akcji poruszającej wielki społeczny problem, spotkać się w przyjaznej atmosferze – mówi Szczęśniewski. I dodaje: - Dotychczasowy rekord zbiórki na Śląsku wynosi ponad 29 ton żywności. Wierzę, że w tym roku będzie jeszcze lepiej!
Zbiórka Żywności w Silesia City Center przeprowadzana będzie w piątek oraz sobotę (24-25.09) w godzinach 10:00-20:00.

Silesia City Center – Centrum Nowej Generacji

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo–rozrywkowe, nr 1 wśród galerii handlowych w regionie. Na powierzchni 66 tys. m kw. znajdują się sklepy tak prestiżowych i unikalnych marek jak Armani Jeans, VJC Versace, Max Mara, Zara, czy Royal Collection. Silesia City Center to miejsce doskonale skomunikowane z całą Aglomeracją Śląską. Oferta Silesia City Center to 250 sklepów, punktów usługowo–handlowych, kawiarni i restauracji. Silesia wyróżnia się także architekturą. Cały kompleks położony jest na terenach zrewitalizowanych po dawnej kopalni „Gottwald”. Silesia to miejsce niezwykłych i unikalnych wydarzeń, koncertów, pokazów mody z udziałem gwiazd i znanych marek. W centrum znajduje się także największa w regionie strefa rozrywki z kinem Cinema City, parkiem zabaw dla dzieci Jupi Park oraz restauracjami Sicilia i Bierhalle. W 2009 roku centrum zasłynęło pierwszym w Polsce ślubem w galerii handlowej. W tym samym roku w rankingu Newsweeka Silesia zajęła drugie miejsce na liście najlepszych centrów handlowych w Polsce. Rocznie centrum odwiedza ponad 13 milionów klientów z całej Polski.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×