Tu jesteś:

Nagrody Top Woman in Real Estate rozdane

Influencerem roku została Monika Rajska-Wolińska z Colliers International, a w głosowaniu internautów największą popularność zdobyła Jadwiga Kuczewska z EPP. Za firmę najskuteczniej wspierającą ambicje kobiet został uznany Capital Park, natomiast najlepszym zespołem kobiecym może pochwalić się Grupa AXI IMMO. Pełna lista 13 laureatek na stronie topwoman.pl.

Biznes nie rozróżnia płci. Ambitne panie odnoszą sukcesy na równi w panami. Potrzeba nam mniej skromności, a więcej odwagi w sięganiu po wyższe stanowiska. To wniosek z uroczystej gali Top Woman in Real Estate, podczas której, 24 maja w warszawskim Hotelu Marriott, uhonorowano kobiety sukcesu branży nieruchomości.

Wydarzenie uświetniła obecność 300 gości, piastujących stanowiska zarządzające w firmach sektora real estate. Co jest ewenementem w tym środowisku, na parkiecie dominowały nie garnitury, ale piękne suknie. „Kobiety mają niezwykłą siłę, aby wspierać się wzajemnie. Sukces jednych pań ośmiela i motywuje do działania inne.” – mówi Krystyna Swojak, organizatorka Konkursu Top Woman in Real Estate. „W stosunku do zeszłorocznej edycji obserwujemy znacznie większą odwagę i otwartość uczestniczek w opowiadaniu o własnych osiągnięciach. Myślę, że to największa miara sukcesu tego przedsięwzięcia” – dodaje.

Te, które inspirują najbardziej

Kategorią specjalną tegorocznej edycji była Influencer of the Year, czyli kobieta, która miała największy wpływ na branżę nieruchomości. Wyróżnienie otrzymała Monika Rajska-Wolińska z Colliers International. Ta nagroda ma szczególne znaczenie, bo przyznaje ją Rada Programowa na podstawie takich kryteriów, jak rozpoznawalność na rynku nieruchomości i wybitne osiągnięcia, aktywne zaangażowanie eksperckie, a także udział w inicjatywach organizacji społecznych i pozarządowych na rzecz rozwoju kobiet w biznesie. „Cieszę się, że widok przedsiębiorczej kobiety w roli partnera zarządzającego lub dyrektora dużej spółki już coraz mniej dziwi. W swojej pracy duży nacisk kładę na podkreślanie kompetencji i zasług kobiet w biznesie, nie tylko po to, by zmieniać stereotypy, ale także po to, żeby dodawać pewności siebie młodym kobietom” – komentuje Monika Rajska-Wolińska z Colliers International.

Symboliczne znaczenie miała też kategoria Pro Women Company, w której nagrodę zdobyła firma Capital Park. „W naszej firmie większością działów bardzo skutecznie zarządzają panie, specjalistki w swoich dziedzinach. Jesteśmy o tyle w awangardzie, że nawet, uznawany za „męski” dział Development prowadzi - nagrodzona również w tym roku w konkursie - Sylwia Filewicz. Ilość zgłoszeń i rozmach wydarzenia pokazuje jak bardzo takie konkursy są potrzebne. Top Woman in Real Estate sprzyja budowaniu bardziej zrównoważonego świata i rozwojowi zawodowemu kobiet.” – mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu Capital Park.

Coś dla fleszy, coś od serca

Miłym zaskoczeniem tegorocznej edycji konkursu był fakt, że od początku była ona mocno wspierana przez panów. W szerzenie idei wspierania kobiet w biznesie zaangażowały się kluczowe osobistości sektora real estate, jak Nicklas Lindberg z Echo Investment, Hadley Dean EPP, Maciej Tuszyński z Griffin czy Jeroen van der Toolen z Ghelamco.

Kluczowym punktem gali było rozdanie nagród i statuetek Top Woman in Real Estate. W roli konferansjera wystąpił Wiktor Doktór Prezes Fundacji Pro Progressio. Część oficjalną uświetnił też pokaz tańca towarzyskiego.  Po wręczeniu wyróżnień przyszła pora na licytację dla fundacji, która buduje dom dla nieletnich matek. „Udało się nam zebrać 17 tysięcy złotych i jest to dla nas ogromna pomoc” – mówi Agnieszka Sikora Prezes Fundacji „Po Drugie”.

Kontynuacją wieczoru była część networkingowa, którą uświetniła atrakcja ufundowana przez sponsora - Casino Royal by Hillwood. Na gości czekała też wyjątkowa niespodzianka – Loża Gentlemanów z degustacją whiskey inwestycyjnego.

Program mentoringowy

Inspiracją, płynącą z otwartości i serdeczności, z jaką panie dzielą się doświadczeniami, było ogłoszenie przez organizatora Konkursu nowego projektu – mentoringu dla kobiet, chcących odnieść sukces w branży. Program jest przygotowany tak, aby elitarna grupa 25 pań, do 33 roku życia, miała możliwość czerpać z wiedzy najwybitniejszych osób w branży nieruchomości – prezesów i prezesek oraz dyrektorów i dyrektorek zarządzających największych firm w Polsce. „Zgłoszenia zaczniemy przyjmować już niedługo, natomiast program ma wystartować we wrześniu i potrwać do czerwca przyszłego roku.” - mówi Krystyna Swojak. „Ważnym elementem tego programu jest to, że będziemy przyjmować do niego młode panie, które posiadają rekomendację swoich firm. Swoje zaangażowanie w roli mentorek potwierdziło już kilka laureatek oraz jurorek poprzedniej edycji, oprócz tego zapraszamy do dzielenia się wiedzą także dzisiejsze laureatki, a także wspierających inicjatywę panów.” Najważniejsze są chęci i otwartość: „Mam nadzieje, że  z Top Woman in Real Estate  nierozerwalnie będzie się wiązać program wspierania i kształcenia  tych wszystkich młodych, pełnych energii i inicjatywy osób, które przyszłość swoją widzą właśnie na rynku nieruchomości i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, pomysłami i pasją pracy z ludźmi.” – mówi Jolanta Nowakowska-Zimoch, zdobywczyni nagrody w kategorii Bussines Management

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×