Tu jesteś:

Zysk JWCH niższy o 70 proc. Spółka zapowiada ofensywę inwestycyjną

Hotel Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdrój

Holding J.W. Construction odnotował w 2012 r. 9,5 mln zł  zysku netto, to ok. 70 proc. mniej niż w roku 2011, kiedy firma zarobiła na czysto prawie 32 mln zł.

Przychody deweloperskiego giganta również  stopniały. W 2012 r. spółka osiągnęła 356 mln zł, przychodów ze sprzedaży, to o 6 proc. mniej niż w 2011 r. W ubiegłym roku deweloper sprzedał 853 mieszkania.

W sprawozdaniu spółki czytamy, że jej priorytetem pozostają projekty deweloperskie, które w przeciwieństwie do projektów komercyjnych, przynoszą szybki zwrot zainwestowanych środków. JWCH zamierza kontynuować rozpoczętą w poprzednich latach dywersyfikację swoich przychodów poprzez udział w segmencie komercyjnym i hotelowym w skali ogólnopolskiej. W 2012 r. oddano do użytku hotel Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdrój. Jednocześnie trwały prace nad inwestycją Hanza Tower w Szczecinie.

Na ten rok spółka planuje uruchomienie wielofunkcyjnej inwestycji przy ul. Kasprzaka w Warszawie. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w II kw. 2013 r. Projekt o roboczej nazwie „Miasteczko Kasprzaka” zostanie zrealizowany w ramach spółki celowej J.W. Group sp. z o.o. 1 S.K.A. Teren przeznaczony pod inwestycję obejmuje powierzchnię 8,1 ha, na których docelowo powstanie około 3000 lokali mieszkalnych oraz ponad 70 tys. mkw. powierzchni o charakterze biurowo-usługowo-handlowym. Inwestycja realizowana będzie w pięciu etapach, przy czym na rok 2013 planowane jest rozpoczęcie etapów I oraz II obejmujących ponad 1100 lokali mieszkalnych.

Oprócz projektu przy ulicy Kasprzaka spółka planuje uruchomić kolejne projekty mieszkaniowe na warszawskiej Białołęce m.in. przy ulicy Aluzyjnej, Berensona. Równolegle trwają prace nad uruchomieniem inwestycji w Katowicach. W II kw. 2013 r. rozpocznie się budowa i sprzedaż I etapu osiedla Millenium, który będzie obejmował 149 lokali. Dodatkowo spółka pracuje nad rozpoczęciem w 2013 r. kolejnych projektów mieszkaniowych w Katowicach przy ul. Bałtyckiej, Łodzi przy ul. Tymienieckiego oraz w Gdyni przy ulicy Spokojnej. Inwestycje mieszkaniowe planowane do uruchomienia w 2013 r. obejmą około 2100 lokali.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Razem komentarzy: 1

widziałam ten hotel jak byłam na weekend w Krynicy i przyznaję, że prezentuje się niezwykle. i to ciekawe połączenie drewnianej zabudowy z jasną cegłą, jak dla mnie kunszt architektoniczny z zachowaniem góralskiego klimatu :)

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×