Tu jesteś:

Znany w Sosnowcu deweloper planuje kolejną inwestycję

UM w Sosnowcu sprzedał dwie działki przy ul. Borowej o łącznej powierzchni ponad 1,8 ha. Teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową.

Andrzej Gajoch, który zakupił od miasta działki jest już w Sosnowcu osobą znaną, przede wszystkim z dwóch inwestycji: budynku nazwanego Pola Negri House, który powstał przy ul. Kołłątaja oraz zaadaptowania na mieszkania budynku byłego kina Metalowiec przy ul. Mariackiej.

Jak się okazuje, deweloper przygotowuje się do kolejnej inwestycji w Sosnowcu. W marcu należąca do niego firma Gram nabyła prawo do użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości przy ul. Borowej o łącznej powierzchni ponad 1,8 ha - informuje Gazeta Sosnowiec.

Cena wywoławcza za dwie działki wynosiła około 1,8 mln zł, a firma Gram zaoferowała nieco ponad 2 mln zł (pierwsza opłata wyniesie 15 proc. ceny osiągniętej w przetargu, kolejne opłaty roczne wyniosą 1 proc. ceny osiągniętej w przetargu).

Działki, której kupił Andrzej Gajoch przeznaczone są pod budownictwo mieszkaniowe i sąsiadują z osiedlem Grota (bloki od ul. Grota Roweckiego i domki szeregowe).

Inwestor nie chce jeszcze zdradzać swoich planów, ale jak się nieoficjalnie dowiedziała się Gazeta Sosnowiec, najpewniej pod koniec wakacji poinformuje, że zamierza zbudować w tym miejscu osiedle szeregowców i domków jednorodzinnych.

Źródło: Gazeta Sosnowiec

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×