Tu jesteś:

Zielone światło dla wieżowca Nordic Haven w Bydgoszczy

Inwestor, Nordic Development wygrał spór o budowę wieżowca Nordic Haven przy ul. Grottgera. Uchylenia pozwolenia na budowę domagała się Wyższa Szkoła Gospodarki, ale wojewoda odrzucił skargę uczelni.

66-metrowy wieżowiec przy ul. ul. Grottgera 4 w śródmieściu to sztandarowa inwestycja w Bydgoszczy. Jego budowa wisiała jednak na włosku. Budynek ma bowiem stanąć w sąsiedztwie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki. Jej właściciel, Krzysztof Sikora, zaskarżył pozwolenie na jego budowę u wojewody. Powodem były normy zacienienia w projekcie budynku, które zdaniem dyrektora WSG zostały przekroczone. Urząd wojewódzki nie przychylił się jednak do argumentów uczelni. - I tym samym podtrzymaliśmy decyzję wydaną wcześniej przez prezydenta Rafała Bruskiego o pozwolenia na budowę Nordic Haven – potwierdza Zbigniew Ostrowski, wicewojewoda kujawsko-pomorski. Budowa Nordic Haven ma ruszyć już w czerwcu. - Podpisaliśmy umowę z wykonawcą, w tej chwili przygotowujemy zaplecze budowy - mówi w rozmowie z gazetą Piotr Rybojad z zarządu Nordic Development.

18-kondygnacyjny apartamentowiec pomieści 129 mieszkań o powierzchni od 32 do 282 mkw., każde z własną loggią lub balkonem. Najniższe kondygnacje będą przeznaczone pod usługi, na najwyższych powstaną punkty widokowe na Brdę i panoramę miasta.

Źródło: GW Bydgoszcz

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×