Tu jesteś:

Zielona Góra zbroi tereny inwestycyjne

15 mln zł będzie kosztował kolejny etap uzbrojenia Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie. Inwestorem jest miasto Zielona Góra, a wykonawcą - firma Msing ze Szczecina - poinformował Urząd Miejski w Zielonej Górze.

W tym tygodniu prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podpisał z przedstawicielem firmy Msing umowę na realizację tej inwestycji. Chodzi o zaprojektowanie, a następnie wybudowanie sieci dróg, chodników, wodociągów i kanalizacji na terenie parku przemysłowo-technologicznego, który jest jednym z głównych terenów inwestycyjnych Zielonej Góry.

Oprócz prac związanych z dalszym uzbrojeniem tego terenu, w ramach kontraktu ma powstać przystanek kolejowy dla przyszłych pracowników zlokalizowanych w parku firm. Będą oni mogli dojeżdżać do pracy nie tylko autobusami komunikacji miejskiej, ale także pociągami, głównie tzw. szynobusami.

Prace projektowe mają zakończyć się do końca czerwca br., a cała inwestycja ma być gotowa na początku przyszłego roku.

"To kolejny, ważny etap budowy parku. Można tu dojechać, bo powstała obwodnica Nowego Kisielina. Gotowe są laboratoria Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kilka firm kupiło już działki, ale wciąż większość terenu jest nieuzbrojona. Teraz to zmienimy" - powiedział Kubicki.

Prace obejmą tereny w południowo-zachodniej części parku, wzdłuż linii kolejowej. Obecnie uzbrojony jest jedynie teren pomiędzy obwodnicą Nowego Kisielina a samą wsią. Msing zajmie się gruntami po drugiej stronie obwodnicy.

Na realizację opisanej inwestycji miasto Zielona Góra wyda 8,5 mln zł, a pozostała część pieniędzy będzie pochodziła z funduszy unijnych ujętych w Lubuskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007-13.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×