Tu jesteś:

Wyborowa S.A. chce sprzedać tereny nad Jeziorem Maltańskim

Spółka Wyborowa S.A. poszukuje kupców na tereny inwestycyjne położone nad brzegiem Jeziora Maltańskiego w Poznaniu. Projekt zakłada podzielenie nieruchomości o powierzchni 70 tys. mkw. na kilka części, z których każda będzie miała określoną funkcję tak, aby razem tworzyły przyjazny kompleks rekreacyjno-sportowy.

Do 2013 roku na nieruchomości przy ulicy Komandoria nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu produkcję prowadziła Wyborowa S.A. W wyniku uchwalonej przez radnych zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, która zakłada przekształcenie przeznaczenia nieruchomości z przemysłowego na rekreacyjno-sportowe, spółka musiała zakończyć produkcję w tym miejscu.

Aktualnie Wyborowa S.A. poszukuje kupców na tereny inwestycyjne w Poznaniu przy wsparciu firmy doradczej PwC, która specjalizuje się m.in. w doradztwie transakcyjnym dla sektora nieruchomości.

Podstawowym atutem działki jest jej atrakcyjna lokalizacja na popularnym wśród poznaniaków i nie tylko obszarze rekreacyjnym wokół Jeziora Maltańskiego. Nieruchomość znajduje się na północnym brzegu jeziora, które słynie z infrastruktury do uprawiania sportów wodnych, oraz w sąsiedztwie Parku Tysiąclecia.

Nieruchomość obejmuje obszar ponad 70 tys. mkw. na którym znajdują się obecnie 34 budynki przemysłowe oraz jeden budynek mieszkalny o łącznej powierzchni użytkowej blisko 35 tys. mkw. W ramach projektu stworzenia na tym terenie przyjaznego dla mieszkańców i turystów kompleksu rekreacyjno-sportowego nieruchomość zostanie podzielona na mniejsze działki z określonym przeznaczeniem. W planach jest budowa następujących obiektów:

- Cztero- lub pięciogwiazdkowy hotel o powierzchni użytkowej od 20 do 30 tys. mkw.

- Spa & wellness centre o powierzchni użytkowej od 1000 do 1500 mkw.

- Kompleks sportowy z kortami do tenisa, squasha, badmintona oraz przestrzenią wypoczynkową zawierającą sauny i jacuzzi

- Dom Spokojnej Starości

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×