Tu jesteś:

Wrocławskie City firmy Archicom w przetargu PKP SA

Dworzec Świebodzki, w tle biurowiec projektu Archicomu

Pomysł Archicomu, zaproszonego przez PKP S.A do przetargu na zagospodarowanie Dworca Świebodzkiego i jego okolic, to projekt uwzględniający komunikacją miejską i regionalną, z mieszkaniami, biurami oraz strefą handlową, jako funkcją towarzyszącą, niedominującą.

Grupa PKP ogłosiła przetarg na zaplanowanie i kompleksowe przeprowadzanie jednego z największych przedsięwzięć we Wrocławiu.

- To projekt o ogromnej skali jak na warunki wrocławskie, dlatego wiąże się z koniecznością doskonałej znajomości rynku i potrzeb miasta. Mamy za sobą rozlegle doświadczenia konserwatorskie, wieloletnią praktykę w budowaniu komercyjnych centrów biurowych, a przede wszystkich samowystarczalnych zespołów mieszkaniowych. Tego obecnie potrzebuje Wrocław, a jednocześnie to nasza domena - dlatego zdecydowaliśmy się na udział. – opowiada Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Archicomu, obok Kazimierza Śródki architekt wiodący projektu.

Deweloper zapewnia, że swoją koncepcją będzie chciał pokazać wrocławianom, że kompleksowe podejście do budowania osiedli i centrów biurowych nie musi być tylko ideą znaną z zagranicy, ale również może się urzeczywistniać w takim mieście jak Wrocław. Metropolia wrocławska potrzebuje nowego dworca i nowej funkcji dla tak newralgicznego terenu.

Z uwagi na toczące się postępowanie na ten moment deweloper może jedynie potwierdzić zakres informacji, który jest już dostępny w przekazach medialnych PKP.

To PKP S.A. i władze lokalne zdecydują o tym, jaki finalny kształt będzie miała tak ważna dla Wrocławia przestrzeń miejska.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×