Tu jesteś:

Wrocław: pod młotek idą zabytkowe kamienice, w tym słynny bank

Budynek projektu znanego wrocławskiego architekta Pluddemanna, w którym mieści się PKO BP zostanie sprzedany. Obiekt nie został jeszcze wyceniony, ale ciekawe jest to, że dołączy do klubu cennych budynków użyteczności publicznej, które w ostatnich latach pojawiły się na rynku nieruchomości i czekają na inwestora podaje gazeta.pl.

Jeszcze nie wiadomo, czy prestiż budynku będzie budował dawny bank, który się w nim znajdowa choć zdaniem dr. Krzywki z zakłdu Historii Nowoczesnej Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego można by przywrócić parterowi funkcję handlową, a we wspaniałych salach I i II piętra (z boazeriami za 300 tys. marek) urządzić wysokiej klasy biura.

Na nowego właściciela czeka m.in. dawna Biblioteka Miejska przy ul. Karola Szajnochy (dziś biblioteka uniwersytecka, budowana w tym samym czasie co bank przy ul. Gepperta), dawny Bank Rzeszy przy pl. Wolności (ostatnio Bank Zachodni) czy dawny dom handlowo-mieszkalny Wilhelma Kijnasta przy Ruskiej 6 (ostatnio jeden z oddziałów Banku Handlowego w Warszawie) - czytamy w portalu gazeta.pl.

Źródło: Gazeta.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×