Tu jesteś:

Wrocław: AMW chce sprzedać grunty na Kępie Mieszczańskiej

Radni Wrocławia uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego północnej części Kępy Mieszczańskiej, na której leżą działki należące do Agencji Mienia Wojskowego. Ta liczy, że przełoży się to na większe zainteresowanie nieruchomościami, a co za tym idzie - na sprzedaż terenów – informuje portal tuWrocław.

Od ponad czterech lat Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedać swoje działki na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Kolejne podejścia kończyły się fiaskiem, a główną przeszkodą, która odstraszała potencjalnych inwestorów był brak planu miejscowego. - Zainteresowanie działkami na Kępie Mieszczańskiej jest spore, inwestorzy często pytają o te tereny. Jednak problemem pozostaje brak uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Leży to w gestii magistratu. Agencja Mienia Wojskowego zabiega o to od kilku lat – powiedziała Małgorzata Golińska z Agencji Mienia Wojskowego.

Na początku czerwca AMW znów spróbowała sprzedać swoje grunty w centrum miasta - wystawiła je w 14 pozycjach przetargowych o łącznej wartości ponad 125 mln złotych. Ponownie nikt nie skusił się na ich zakup.

W tym tygodniu rada miasta uchwaliła wreszcie plan zagospodarowania przestrzennego dla północnej części Kępy Mieszczańskiej. Wojsko ma nadzieję, że dzięki temu sytuacja w końcu ulegnie zmianie.- Liczymy, że  przełoży się to na większe zainteresowanie nieruchomością , a co za tym idzie na sprzedaż poszczególnych działek - mówi Maciej Macios z Agencji Mienia Wojskowego.

Plan zakłada, że będą tam mogły powstać tereny zielone, które zajmują centralną część założenia projektu (m.in. zielony plac, który jest odzwierciedleniem historycznego placu ćwiczebnego), a także zabudowa mieszkaniowo-biurowo-usługowa (o zróżnicowanej wysokości z 55-metrową dominantą przy ulicy Dmowskiego). Dodatkowo, wzdłuż Odry będą mogły powstać bulwary spacerowe z marinami i przystaniami, a w północnej części wyspy także tereny rekreacyjne.

Źródło: tuWrocław

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×