Tu jesteś:

Wikana rozwiązała umowę z Arcusem

Zarząd spółki Wikana poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem stron umowy ze spółką Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i Konserwacji Zabytków „Arcus”. 

Przyczyną rozwiązania umowy o wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji inwestycji pod nazwą UNIcity w Lublinie była zmiana systemu realizacji inwestycji.  Z systemu generalnego wykonawstwa spółka przeszła na system menedżerski, tzn. oparty o kontrakty zawierane z mniejszymi wykonawcami na realizację poszczególnych prac. Zmiana systemu realizacji związana jest z optymalizacją kosztów.

Zdaniem zarządu spółki Wikana zmiana systemu organizacji prac nie wpłynie na termin ani standard realizacji Inwestycji. Firma nie przewiduje żadnych skutków finansowych rozwiązania umowy, ponieważ poza rozliczeniem płatności z tytułu robót wykonanych do dnia rozwiązania strony nie mają względem siebie żadnych roszczeń.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×