Tu jesteś:

Wieżowiec Mennicy Polskiej: możliwy start w przyszłym roku

Planowany biurowiec przy ul. Pereca w Warszawie

W przyszłym roku może się rozpocząć budowa drapacza chmur, który na działce u zbiegu ul. Prostej i Waliców chce postawić Mennica Polska. Niedługo ruszy rozbiórka istniejących zabudowań – pisze Puls Biznesu.

– W kwartale ulic Żelaznej, Prostej, Waliców i Grzybowskiej mamy dwie działki po około hektarze każda. Chcemy na nich zbudować kompleks biurowy. Zaczniemy od najwyższego budynku. Warunki zabudowy dopuszczają wysokość 130 metrów – mówi w rozmowie z PB Leszek Kula, dyrektor operacyjny i członek zarządu Mennicy Polskiej. Od wieżowca, który powstanie na działce u zbiegu ul. Prostej i Waliców, będą kaskadowo schodziły kolejne budynki. Na pierwszej działce powstanie 55 tys. mkw. powierzchni najmu, na drugiej – ok. 40 tys. mkw.
– Ta część inwestycji z wieżowcem jest najbliżej realizacji. Przetwórstwo metali szlachetnych zostało przeniesione do Radzymina. Jeszcze w tym roku wyburzymy budynki, a w przyszłym moglibyśmy już rozpocząć budowę – zapowiada Leszek Kula – Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, w jaki sposób zarobimy na tej inwestycji. Możemy sprzedać nieruchomość już teraz lub niedługo z pozwoleniem na budowę, a także po wybudowaniu wspólnie z partnerem branżowy lub samodzielnie. Taką możliwość dopuszczamy w przypadku każdego budynku w tym obszarze – mówi dyrektor operacyjny Mennicy Polskiej.
Termin wybudowania drugiej części biurowego kompleksu ma zależeć od daty wprowadzenia w Polsce euro. Mennica zamierza bowiem zarobić na biciu monet i przymierza się do przeniesienia zakładu na warszawski Annopol, uwalniając w ten sposób kolejny grunt w centrum miasta.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×