Tu jesteś:

Wielu chętnych na majątek po Hydrobudowie

Syndyk masy upadłościowej Hydrobudowy wystawił na sprzedaż kolejne cztery działki za ponad 18,5 mln zł. Majątek Hydrobudowy cieszy się dużym zainteresowaniem, a do ostatniego przetargu na ruchomości firmy zgłosiło się 350 oferentów i postępowanie zostało przedłużone.  

Tym razem syndyk wystawił na sprzedaż m.in. dwie nieruchomości w Mikołowie na Śląsku. Pierwsza z nich ma powierzchnię 3,4 ha i cenę wywoławczą 11,9 mln zł. Grunt jest zabudowany obiektem biurowo – magazynowym. Druga, niezabudowana ma łączną powierzchnię blisko 1,7 ha i zostanie zlicytowana  za przynajmniej 1,5 mln zł. Do kupienia jest również działka o pow. 2,7 ha przy ul. Obrońców Westerplatte w Katowicach. Grunt idzie pod młotek za 4 mln zł razem ze stojącym na nim biurowcem. Najmniejsza działka, o pow. ponad 6 tys. mkw., w Kostrzynie nad Odrą jest do kupienia za niecałe 95 tys. zł. Oferty w przetargach syndyk przyjmuje do lipca. Listę wystawionych na sprzedaż nieruchomości Hydrobudowy uzupełniają m.in. biurowiec w Bielsko – Białej wraz z gruntem o pow. 8,3 tys. mkw. oraz pensjonat koło Żywca z działką o pow. 1,7 tys. mkw. Przetargi na nie wciąż trwają, zakończyło się za to postępowanie na ruchome składniki majątku spółki. Do 30 kwietnia zgłosiło się ponad 350 oferentów i syndyk zdecydował o wydłużeniu postępowania do 20 maja.

Hydrobudowa Polska ogłosiła upadłość jesienią ubiegłego roku. Syndyk masy upadłościowej zaczął odstępować od umów spółki, a w marcu tego roku jej akcje zostały wycofane z Giełdy Papierów Wartościowych. Hydrobudowa pracowała przy budowie autostrady A4  i A1. Firma realizowała również prace przy budowie drogi ekspresowej S5 z Poznania do Wrocławia, a także przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×