Tu jesteś:

Wielkie plany GPW: Warszawa finansowym centrum regionu

GPW ogłosiła dziś nową strategię na lata 2014-2020. Wśród najważniejszych celów wymieniono budowę w Warszawie międzynarodowego centrum kapitałowego, „Warsaw Capital City”, które będzie wspierać polską gospodarkę. GPW zapowiada także zintensyfikowanie działalności na innych rynkach w regionie.

Podstawowym celem GPW jest osiągnięcie dominującej roli w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.W tym celu rozważany jest alians strategiczny lub partnerskie połączenie z dużym podmiotami branżowymi.

Możliwe jest połączenie CEE Stock Exchange Group (CEESEG – międzynarodowy holding grupujący państwowe giełdy z Wiednia, Budapesztu, Ljubljany i Pragi – od red.) na warunkach stanowiących wsparcie dla rozwoju Grupy Kapitałowej GPW. Po ewentualnym połączeniu z CEESEG, GPW będzie nadal dążyć do wzmacniania swojej pozycji wchodząc w alians z innymi, silnymi podmiotami z branży.

Rozwój warszawskiej giełdy finansowany ma być z własnych przepływów gotówkowych oraz w drodze emisji akcji lub obligacji.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×