Tu jesteś:

Wielka inwestycja na szczecińskich wyspach (galeria)

Pracownia Architektoniczna URBICON Szczecin

Jak dowiedział się portal The City, w Szczecinie planowany jest ambitny projekt rewitalizacji terenów na Wyspie Zielonej i Kępie Potockiej przez firmę Inwest Nieruchomości.  W rozmowie z naszym portalem prezes zarządu spółki, Jan Zasadziński zdradził, że firma poszukuje partnerów do projektu, który będzie składał się z części biurowej, handlowej i mieszkaniowej.

Inwest Nieruchomości dysponuje gruntami liczącymi ponad 12 ha na dwóch wyspach położonych vis-à-vis dworca kolejowego w Szczecinie. Na działkach tych działała niegdyś stocznia rzeczna, nieopodal terenów przeznaczonych pod zabudowę znajduje się obszary rozlewisk i kanałów Międzyodrza i „puszczę rzeczną” – południową część Wyspy Zielonej. W skład gruntów Inwest Nieruchomości wchodzi  blisko kilometrowa linia brzegowa z gotowymi umocnionymi nabrzeżami (500 m), obejmująca dwa akweny (zatoki), umożliwiające budowę marin, portu rzecznych statków (np. pasażerskich).

Grunty objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który umożliwia na tych obszarach zabudowę zróżnicowaną wysokościowo, do wysokości 50, 60 a nawet 80 m. Również struktura przyszłej zabudowy pozwala na budowę obiektów mieszkalnych (ok. 50 proc.), usługowych (ok. 35 – 40 proc.).

Jak przyznał w rozmowie z The City, Jan Zasadziński, Inwest Nieruchomości poszukuje partnerów do realizacji tego projektu i liczy, że do połowy przyszłego roku uda się potwierdzić jednego z nich. Jan Zasadziński nie wyklucza, także, że do każdego z etapów projektu zostanie wybrany inny partner.

Otwarty jest też model biznesowy współpracy. Inwest Nieruchomości  nie wyklucza sprzedaży część terenu jak i wspólnej realizacji  projektu. Jednak celem spółki jest aby prowadzone w tym miejscu inwestycje łączyły się ze sobą.

Prace budowlane miałby wystartować najpóźniej w 2017 r. i jak dowiedział się portal The City, bardzo prawdopodobne jest, że w pierwszej kolejności powstać może część biurowa projektu.

Projekt rewitalizacji terenów na Wyspie Zielonej i Kępie Potockiej

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×