Tu jesteś:

Większe szanse Radomia na pozyskanie inwestorów zagranicznych

Po powiększeniu o ok. 32 ha podstrefy ekonomicznej, Radom może stać się atrakcyjną lokalizacją dla inwestorów zagranicznych - mówiła w czwartek w Radomiu wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Anna Polak-Kocińska.

Zmiany granic Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zatwierdził w ub. tygodniu rząd. Obszar strefy powiększył się o blisko 45 ha, z czego ok. 32 ha - w podstrefie Radom. Przeszło 25 ha z 32 ha włączonych do podstrefy w Radomiu stanowią grunty miejskie, które będą sprzedawane w przetargach. W Radomiu na nowych terenach strefy realizowane mają być także dwa projekty innowacyjne firm Global Cosmed SA i Precision Machine Parts Poland.

Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), powiedziała podczas konferencji prasowej, że ulokowaniem firm w regionie radomskim zainteresowanych jest kilku dużych inwestorów zagranicznych.

W ocenie Polak-Kocińskiej, duże firmy zagraniczne, które chcą rozwijać swoją działalność w Polsce, w pierwszej kolejności interesują się terenami w specjalnych strefach ekonomicznych. "To, że Radom ma grunty w strefie, jest jego dodatkowym atutem" - podkreślała wiceprezes PAIiIZ. "Na początku wiele inwestycji zagranicznych lokowało się wokół Warszawy. Teraz przesuwa się ta granica. Odkąd zmodernizowana jest droga krajowa nr 7, Radom stanowi bardzo dobrą lokalizację" - przekonywała.

Obecnie obszar Tarnobrzeskiej SSE wynosi ponad 1677 ha. Dzięki nowym inwestycjom w ciągu kilku lat ma być utworzonych ok. 1680 nowych miejsc pracy w strefie i 340 w znajdujących się w okolicy firmach. Szacowane nakłady inwestycyjne osiągną ok. 442 mln zł.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×