Tu jesteś:

Większe przychody Esotiq & Henderson

W marcu przychody ze sprzedaży Esotiq & Henderson  wyniosły 11 mln złotych. Wzrosła też marża całej grupy.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w marcu b. roku. przez Esotiq & Henderson wyniosły ok. 11 mln zł i były wyższe o 12 proc. rok do roku - podała spółka. 

W okresie styczeń-marzec przychody wyniosły ok. 33,5 mln zł i spadły o ok. 1 proc. rok do roku. Przychody grupy kapitałowej ze sprzedaży internetowej w marcu 2018 r. wyniosły około 0,5 mln zł i były wyższe o około 60 proc. rok do roku. 

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży grupy kapitałowej wyniosła około 65 proc. i była wyższa o około 6,5 pkt proc. w ujęciu rocznym. W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń-marzec 2018 r. wyniosła około 59 proc. i według szacunków była wyższa o około 3,5 pkt proc. w porównaniu z marżą osiągniętą w analogicznym okresie roku ubiegłego. 

Powierzchnia handlowa grupy kapitałowej na koniec marca 2018 r. wynosiła 17 373 mkw. i była większa o około 7,5 proc. niż rok wcześniej. 

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 roku spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 roku. 

Źródło: ISBNews

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×