Tu jesteś:

Więcej handlu w Hanza Tower

Hanza Tower w Szczecinie

Inwestor obiektu Hanza Tower w Szczecinie, którym jest giełdowa spółka J.W. Construction, stara się o wprowadzenie zmian do planu zagospodarowania przestrzennego. Celem jest zwiększenie o 9 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej pod handel. Protestują kupcy z sąsiedniej hali Fala, którzy boją się rynkowej konkurencji.

Aktualnie obowiązujące pozwolenie na budowę wydane zostało na powierzchnię handlową do 2 tys. mkw. Firma J.W. Construction o zmianę planu stara się od trzech lat i zapewnia, że ruszyła z inwestycją, ponieważ miała zapewnienie władz miasta, że zmiana planu będzie możliwa. Firma podkreśla przy tym, że powierzchnię handlową zajmą: banki, kawiarnie, restauracje i ekskluzywne butiki, a także delikatesy klasy premium.

Powierzchnia handlowa znajdować ma się jedynie na dolnych kondygnacjach. Hanza Tower to przede wszystkim mierzący 125 metrów budynek biurowy. Nazwa obiektu nawiązuje do świetności średniowiecznej Hanzy. Budynek dzięki swojej przeszklonej, wychylonej w stronę Odry części, przypomina dynamiczny żagiel. Obiekt powstaje w miejscu dawnej odzieżowej Dany u zbiegu al. Wyzwolenia i ul. Odzieżowej. Hanza Tower to 37,5 tys. m kw. Z czego część biurowa zajmie ok. 21 tys. mkw., konferencyjno-wystawiennicza ok. 4,5, a handlowa ok. 12 tys.

Inwestycja miała być zakończona w połowie 2014 r. Prace dotyczące części handlowo-biurowej zostały jednak wstrzymane ze względu na brak zmienionego planu zagospodarowania przestrzennego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×