Tu jesteś:

White Stone inwestuje w proptech

Grupa White Stone, realizująca m.in. projekty w sektorze nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, poinformowała o zakupie udziałów Maat4 – spółki działającej w obszarach data center, elektroenergetyki, zintegrowanych systemów bezpieczeństwa oraz teleinformatyki. Akwizycja umożliwi White Stone przede wszystkim rozwój w obszarze technologii budynkowych, ale również zwiększy ofertę usług świadczonych przez grupę.

Maat4 stała się jedną ze spółek w grupie kapitałowej White Stone, w strukturze White Stone Construction, w której działa również spółka SPS Construction, specjalizująca się w budowie osiedli mieszkaniowych, kompleksów biurowych, a także centrów handlowych i obiektów magazynowych. Po akwizycji przez grupę White Stone, Maat4 dalej będzie funkcjonować pod obecną nazwą.

Maat4 jest polską firmą technologiczną proponującą rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej, jak np. systemy zarządzania infrastrukturą budynku (BMS), kontroli dostępu czy bezpieczeństwa pożarowego. Realizuje nowoczesne obiekty  kubaturowe, pełniąc rolę głównego wykonawcy instalacji elektroenergetycznych. Firma zajmuje się także wdrażaniem systemów multimedialnych. Spółka zatrudnia 45 osób, w tym wysoce wyspecjalizowanych kierowników robót, inżynierów, projektantów, specjalistów serwisu i wsparcia technicznego.

Maat4 projektuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w sektorach infrastrukturalnym, telekomunikacyjnym, edukacyjnym. Firma realizuje również projekty, w których wymagane są zezwolenia dostępu do informacji niejawnych. Maat4 podpisał umowę na generalne wykonawstwo zasilania elektrycznego oraz zintegrowanego systemu bezpieczeństwa i automatyki budynkowej dla Fabryki Norblina w Warszawie na łączną kwotę ponad 57 mln złotych.

Włączenie Maat4 w struktury White Stone pozwoli nie tylko rozwijać dotychczasowe usługi, ale również realizować plany wdrożenia nowych produktów, zwłaszcza autorskiej aplikacji związanej z systemami bezpieczeństwa. Maat4 posiada wysoką specjalizację, dzięki czemu zyskujemy dostęp do unikatowego know-how technologicznego. W czasach, kiedy deweloperzy prześcigają się w nowych rozwiązaniach z zakresu automatyki budynkowej czy zintegrowanych rozwiązań dla budownictwa, zdobycie tego typu kompetencji jest szczególnie cenne. Co więcej, dla nas jest to również rozwój w nowym obszarze i realizacja przyjętej strategii dywersyfikacji biznesu”, podkreśla Anna Suchodolska, Członek Zarządu grupy White Stone.

 „Potrafimy kompleksowo wdrożyć najbardziej złożone projekty infrastrukturalne, zawierające także technologie informatyczne. Współpracujemy z czołowymi dostawcami sprzętu i oprogramowania, a oprócz implementacji naszych systemów oferujemy również ich serwis i utrzymanie. Dążymy do osiągnięcia pozycji lidera rynkowego w swojej branży, chcemy być firmą pierwszego wyboru dla największych generalnych wykonawców oraz inwestorów z sektora komercyjnego. Kontynuujemy rozwój swoich kompetencji w obszarze systemów niskonapięciowych, a zwłaszcza systemów bezpieczeństwa obiektów oraz instalacji zasilania elektrycznego w wybranych sektorach gospodarki”, komentuje Paweł Jaguś, Prezes Maat4.

White Stone to deweloper nowoczesnych nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce, czynnie zaangażowany w tworzenie nowej jakości w sektorze deweloperskim, jak i miejskiej architekturze. W portfolio firmy znajdują się kameralne osiedla, apartamentowce, kompleksy biurowców klasy A oraz historyczne nieruchomości poddawane rewitalizacji, jak warszawski Fort Mokotów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×