Tu jesteś:

Warszawska oferta na targach nieruchomości w Cannes

Od 11 do 15 marca Warszawa ma prezentować ofertę na międzynarodowych targach nieruchomości MIPIM w Cannes. Stolica chce wystawić na sprzedaż działki znajdujące się m.in. w Śródmieściu, na Bielanach czy Pradze.

Chodzi o działki znajdujące się na ul. Marymonckiej 8 (1682 m kw.), Sprzecznej 2/4 (2662 m kw.), Emilii Plater 29 i 31 (6463 m kw. i 5026 m kw.), Miodowej 8 (1451 m kw.) oraz Wybrzeżu Kościuszkowskim (o powierzchni 1279 m kw. i 614 m kw.),

"Wizyta w Cannes to nie tylko okazja do pokazania oferty nieruchomości na sprzedaż. To przede wszystkim narzędzie budowania i upowszechniania wizerunku Warszawy jako miasta nowoczesnego, otwartego, w którym warto żyć i pracować" - podkreśliła w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że na warszawskim stoisku będzie można zobaczyć, jak znaczące zmiany dokonały się w stolicy w ciągu ostatnich 25 lat.

Jak mówiła, stolicy zależy na nowych inwestorach, a także utrzymaniu tych dotychczasowych, którzy inwestują u nas w mieszkania oraz biura. Przypomniała, że według rankingu firmy doradczej Cushman & Wakefield Warszawa zajmuje piąte miejsce w Europie pod względem inwestycji zagranicznych. Jej zdaniem stolica jest stabilna pod względem ekonomicznym oraz politycznym.

Co roku planowany budżet ze sprzedaży warszawskich nieruchomości wynosi kilkaset milionów złotych. Tegoroczny - jak poinformowała prezydent Warszawy - opiewa na kwotę 300 mln zł. "Na ogół transakcje są realizowane pod koniec roku. Natomiast w ciągu roku inwestorzy zastanawiają się nad różnymi propozycjami. Dlatego przedstawiamy je najpierw w marcu w Cannes, a potem jesienią na targach w Monachium" - zaznaczyła.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zwrócił uwagę, że Warszawa ma dużą liczbę nieruchomości w centrum miasta, dobrze skomunikowaną, z dużymi możliwościami rozwoju. "To umożliwia inwestorom prowadzenie projektów o dużym potencjale wizerunkowym. Potencjał niesie też druga linia metra" - podkreślił.

"Do Cannes jeździmy po to, by budować wizerunek inwestycyjny stolicy. Staramy się pokazać możliwości inwestycyjne całego warszawskiego rynku. Stąd prywatni inwestorzy jadą z przedsięwzięciami, które są w trakcie realizacji" - dodał Olszewski. W tegorocznych targach mają wziąć udział firmy deweloperskie: BBI Development NFI, Black Lion SA, HB Reavis, Ghelamco, Kulczyk Silverstein, Marvipol oraz Echo Investment.

Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała ponadto nowy program rewitalizacji dla Pragi Północ, Południe oraz Targówka. Jak mówiła, ma on m.in. podnieść atrakcyjność gospodarczą miasta.

"Będziemy bardziej koordynowali politykę miejską dla tych trzech dzielnic w zakresie kultury, polityki społecznej, edukacji oraz inwestycji - powiedział Olszewski. Ocenił, że we wrześniu program uda się przedstawić radzie miasta do akceptacji. Wcześniej, bo w czerwcu, mają rozpocząć się konsultacje społeczne w tej sprawie.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×