Tu jesteś:

Warszawa: w połowie lipca na Powiślu ruszy stacja Mercedes

Stacja Mercedes na warszawskim Powiślu

Mercedes-Benz na czas wakacji wprowadzi się na Powiśle. Niedaleko popularnego klubu Warszawa Powiśle stanie w połowie lipca Stacja Mercedes, nowe miejsce kultury i sztuki. Za architekturę nowego obiektu odpowiada pracownia projektowa WWA Architekci.  

Stacja Mercedes to nowa forma promocji marki w miejskiej przestrzeni. Obiekt będzie miejscem spotkań miłośników sztuki, muzyki, motoryzacji i ciekawego spędzania czasu. W jego powstanie zaangażowali się topowi designerzy, architekci i artyści. Twórcami architektury owego obiektu, który od połowy lipca zagości na warszawskim Powiślu, jest warszawska pracownia projektowa WWAA czyli Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa wraz z zespołem. Są oni autorami m.in. Pawilonu Polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju (2007 r.) i Służewskiego Domu Kultury w Warszawie (wspólnie z pracownią 137kilo, 2008 r.). Forma Stacji Mercedes nawiązuje do kontekstu miejsca, w którym jeszcze do niedawna stały zaniedbane garaże z szarej cegły. Przez całe lato będą odbywać się tam wydarzenia kulturalne i warsztaty, będzie też można odbyć niezobowiązującą jazdę testową Mercedesem, smartem albo e-bike’iem. Stacja Mercedes będzie działać do października.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×