Tu jesteś:

Warszawa sprzedaje grunty obok PKiN pod 245 m wieżowiec

Widok na Pl. Defilad z apartamentowca Cosmopolitan

Stołeczny ratusz zdecydował się sprzedać prawo użytkowania wieczystego siedmiu działek na Pl. Defilad w trybie bezprzetargowym. Za w sumie 1072 mkw. magistrat policzył ponad 21,4 mln zł. Teren ten w planie miejscowym przeznaczony jest pod wieżowiec o wysokości nawet 245 m.

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała zarządzenie w sprawie przeznaczenia do oddania w użytkowanie wieczyste w trybie bezprzetargowym siedmiu działek o powierzchni od 23 do 367 mkw., położonych pomiędzy Pałacem Kultury i Nauki a ul. E. Plater. Sprzedaż ma to poprawić warunki zagospodarowania nieruchomości przyległych.

Parcele mają być oddane w użytkowanie wieczyste do dnia 2111 r., na rzecz współużytkowników wieczystych sąsiednich nieruchomości, które zostały odzyskane wcześniej przez spadkobierców dawnych właścicieli. Dysponują oni działkami o łącznej powierzchni niespełna 1460 mkw. Dzięki gruntom miejskim w ich rękach znajdzie się ok. 2,5 tys. mkw. To jednak nie będzie wystarczać do tego, aby w jednym ręku skupić wszystkie parcele niezbędne do budowy wieżowca.

Jak podaje Gazeta Stołeczna, brakuje jeszcze dwóch niewielkich parcel. Tych jednak ratusz odsprzedać nie może, bo zgłoszono do nich roszczenia. W artykule gazety czytamy także, że to nie koniec sprzedaży w trybie bezprzetargowym na Pl. Defilad.
 – Przygotowujemy decyzję o sprzedaży gruntów obecnemu właścicielowi nieruchomości położonej po lewej stronie Sali Kongresowej – mówi Gazecie Stołecznej Marcin Bajko, dyrektor miejskiego biura nieruchomości. Właścicielem tym jest Maciej Marcinkowski, zajmujący się skupowaniem roszczeń od spadkobierców dawnych właścicieli. W tym miejscu plan miejscowy dopuszcza wieżę o wysokości nawet 220 m. Gazeta Stołeczna podaje również, że na sprzedaż tego gruntu warszawski ratusz będzie gotowy za kilka tygodni, a w ciągu roku inwestycje na Pl. Defilad ma przestać blokować tzw. dekret Bieruta.

Źródło: Własne/Gazeta.pl/um.warszawa.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×