Tu jesteś:

Warszawa sprzedaje grunt pod mieszkania w Śródmieściu

Co najmniej 26,5 mln zł chce uzyskać warszawski ratusz, sprzedając działkę w Śródmieściu. Nieco ponad 3,3 tys. mkw. gruntu przy ul. Miłej jest przeznaczone pod mieszkaniówkę i objęte warunkami zabudowy. Miasto już dwukrotnie wystawiało nieruchomość na przetarg. Do trzech razy sztuka?

Niezabudowana działka o numerze 11/1 w warszawskim Śródmieściu nie jest objęta planem miejscowym. Jednak leży na obszarze zaznaczonym w studium jako tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej o wysokości do 30 m. Wuzetka wydana w 2010 r. pozwala wybudować na niej osiedle z garażem podziemnym i infrastrukturą techniczną, o powierzchni ok. 6,2 tys. mkw.
Miasto próbowało sprzedać nieruchomość już dwukrotnie: w grudniu 2012 r. oraz w kwietniu tego roku. Bez skutku. Być może na brak zainteresowania deweloperów wpływa cena wywoławcza - 26,5 mln zł - bądź fakt, że działka leży w granicach obszaru objętego strefą ochrony konserwatorskiej wszystkich parametrów historycznego układu urbanistycznego oznaczoną jako „teren pamięci martyrologii Żydów Warszawskich”.
Trzecia licytacja jest zaplanowana na 2 października. Wcześniej, do 26 września należy złożyć w warszawskim Biurze Gospodarki Nieruchomościami pisemne zgłoszenie udziału w przetargu i wpłacić 2,65 mln zł wadium na konto dzielnicy Śródmieście. Aukcja odbędzie się o godz. 12 w siedzibie BGNu przy pl. Starynkiewicza 7/9.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×