Tu jesteś:

Warszawa najbardziej atrakcyjną lokalizacją w Europie Środkowej i Wschodniej

Rośnie zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości na południu Europy oraz w miastach spoza pierwszej ligi. Warszawa nadal jest najbardziej atrakcyjną lokalizacją w Europie Środkowej i Wschodniej — wynika z najnowszego raportu „Emerging Trends in Real Estate® Europe 2015” opracowanego przez firmę doradczą PwC oraz Urban Land Institute (ULI).

W tegorocznym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej pierwsze miejsca zajmują Berlin, Dublin i Madryt ale najwyższy wzrost w tym roku zanotowały: Ateny (o 23 pozycje), Amsterdam (o 17 pozycji), Lizbona (o 17 pozycji), Madryt (o 16 pozycji) oraz Birmingham (14 pozycji). Warszawa znalazła się na 14 miejscu (spadek z 11 pozycji), wciąż pozostając najbardziej atrakcyjną lokalizacją nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo–Wschodniej.
- Za wyborem Warszawy przemawiała dobra sytuacja gospodarcza i polityczna w kraju oraz rosnąca populacja mieszkańców miasta. Należy mieć jednak świadomość, że pewna destabilizacja w regionie związana z sytuacją za naszą wschodnią granicą nie pozostaje bez wpływu na ogólną ocenę ryzyka inwestycyjnego w Polsce – podkreśla Kinga Barchoń, dyrektor i lider zespołu ds. nieruchomości w PwC. - Dodatkowo, duża podaż na stołecznym rynku powierzchni biurowych powoduje, że inwestorzy przyglądają się coraz częściej także rynkom regionalnym w Polsce.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×