Tu jesteś:

Warszawa na targach w Monachium

Przyciągnięcie inwestorów planujących relokację dotychczasowych lub stworzenie nowych miejsc pracy to główny cel, jaki Warszawa chce osiągnąć na targach inwestycyjnych Expo Real w Monachium.

Warszawa będzie promować się w Monachium jako hub w regionie Centralnej i Wschodniej Europy (CEE) do prowadzenia i rozwoju biznesu na całym świecie Targi potrwają od 4 do 6 października.

-Warszawa w Monachium pokaże przede wszystkim swoją bardzo mocną pozycję na rynku, prześcignęliśmy już takie miasta jak Budapeszt czy Praga. Dzisiaj ścigamy się z innymi stolicami europejskimi o miano miasta, które jest bardzo atrakcyjne do zakładania miejsc pracy. Decyzje takich firm jak J.P. Morgan, Credit Suisse, Goldman Sachs potwierdzają, że dzisiaj Warszawa jest w CEE najlepszą lokalizacją do lokowania firm – powiedział wiceprezydent Michał Olszewski

Wyjaśnił, że głównym celem wyjazdu do Monachium jest przyciąganie nowych inwestorów, zwłaszcza tych, którzy planują relokację swoich miejsc pracy lub też budowanie nowych miejsc pracy. Największy nacisk stolica  kładzie na firmy z sektora usług finansowych,  sektora kreatywnego, obszaru biotechnologii i nanotechnologii. Obecnie stolica dysponuje już  5. mln mkw. powierzchni biurowej, kolejne 700tys. mkw. jest w budowie.

Na targach Warszawa zaoferuje siedem atrakcyjnych działek do sprzedaży, po dwie w Śródmieściu i na Mokotowie oraz po jednej na Pradze Północ, Woli i Targówku. Ratusz zabiera ze sobą do Monachium partnerów trzech różnych  grup. Pierwsza  to specjaliści, którzy wspierają miasto przy przygotowywaniu raportów nt. rynków i inwestycji nie tylko w stolicy, ale także w innych polskich miastach. Drugą grupę stanowią inwestorzy, którzy zaprezentują swoje projekty. Trzecia grupa to przedstawiciele lokalnych marek. W ten sposób stolica promuje się jako miejsce do inwestowania, które ma  też  bogatą ofertę z dziedziny drobnego rzemiosła, drobnej wytwórczości, unikalnych produktów tylko tu powstających.

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych Expo Real w Monachium są największe w Europie. Do dyspozycji ponad 1,5 tys. wystawców i odwiedzających jest 6. nowoczesnych hal, w sumie ponad 67 tys. mkw. powierzchni wystawowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×